کرونا در تابستان و پاییز هم مهمان ما است
کد خبر: 1003445
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D2b
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۸
معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز:
معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود کرونا در تابستان و پاییز هم ادامه داشته باشد، گفت: آنچه باعث ایجاد نگرانی شده این است که برخی با تصور عادی شدن شرایط هم سلامت خود را به خطر می‌اندازند و هم دیگران را در خطر ابتلا به این بیماری قرار می‌دهند.

افسون تیزویر با اشاره به وضعیت شیوع کرونا در البرز اظهار کرد: علی‌رغم افزایش آمار مبتلایان به ویروس کرونا در برخی استان‌های کشور، البرز همچنان در شرایط پایداری قرار دارد و طی مدت اخیر گزارشی مبنی بر افزایش آمار مبتلایان نداشته‌ایم.

وی ادامه داد: پایداری بیماری در البرز به این معنا نیست که شهروندان شرایط را عادی تصور کنند و بدون نگرانی و با بی توجهی نسبت به اصول بهداشتی فعالیت های روزانه خود را انجام دهند.

وی توضیح داد: کرونا ویروسی است که سرعت شیوع بسیاری بالایی دارد به طوری‌که دربازه زمانی کوتاهی کل جهان را درگیر کرده است بنابراین مردم نباید نسبت به آن خوشبین باشند.

این مسئول افزود: از شهروندان درخواست می‌شود همچون ماه‌های گذشته جز در موارد ضروری و انجام فعالیت‌های شغلی در منزل بمانند و اصل فاصله اجتماعی را رعایت کنند.

وی در پاسخ به اینکه پیش‌بینی اتمام این بیماری چه زمانی است، گفت: این طور که پیش بینی می‌شود کرونا در تابستان و پاییز نیز همچنان مهمان ما است بنابراین باید با رعایت اصول بهداشت فردی شرایط کنترل پیک‌های بعدی این بیماری را فراهم کنیم.
تیزویر تاکید کرد: آنچه باعث ایجاد نگرانی شده این است که برخی با تصور عادی شدن شرایط هم سلامت خود را به خطر می‌اندازند و هم دیگران را در خطر ابتلا به این بیماری قرار می‌دهند.

معاون فنی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: مردم باید بدانند شرایطی که در آن قرار داریم به هیچ وجه عادی نیست و از آنها درخواست می‌شود با همکاری با مجموعه بهداشت و درمان استان شرایطی فراهم کنند تا بتوانیم این مرحله را با کمترین آسیب پشت سر بگذاریم.

وی ادامه داد: از امروز مدارس استان هم باز شده و دانش آموزان می‌توانند در صورت تمایل در مدارس حاضر شوند و برای اینکه مشکلی پیش نیاید، همکاران ما به صورت مستمر از مدارس بازدید خواهند داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار