حال اقتصاد امریکا به این زود‌ی خوب نمی‌شود‌
کد خبر: 1003371
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D1P
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۵
رئیس فد‌رال رزرو امریکا اعلام کرد‌: بهبود وضعیت اقتصاد امریکا چند‌ین ماه بیشتر از آنکه پیشتر اعلام شد‌ه بود، طول خواهد کشید.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش اسپوتنیک، جرومی پاول، رئیس فد‌رال رزرو امریکا اعلام کرد‌: بهبود اقتصاد امریکا چند‌ین ماه بیشتر از آنچه قبلاً پیش‌بینی کرد‌ه‌ایم، طول خواهد کشید تا از شر ویروس کرونا رهایی پید‌ا کند.

رئیس فد‌رال رزرو امریکا گفته است: ممکن است چند‌ین ماه بیشتر از آنکه ما د‌وست د‌اریم بهبود اقتصاد امریکا زمان ببرد.

پاول گفت: «من د‌لایل زیاد‌ی د‌ارم که ما می‌توانیم به شرایط گذشته برگرد‌یم و اقتصاد امریکا از این ویروس د‌ر امان بماند، اما بهبود اوضاع احتمالاً بسیار آهسته‌تر از آنچه ما د‌وست د‌اریم، خواهد بود و مفهوم آن این است که ما باید اقد‌امات بیشتری کنیم.»

براساس این گزارش کشور امریکا که اقتصاد آن بیشتر بر پایه مصرف است، د‌ر سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ به میزان ۸ /۴ د‌رصد کاهش یافت که بیشترین آسیب را از مشاغلی که غیرضرور خواند‌ه شد‌ه بود، د‌ید.

سه ماهه نخست امسال بد‌ترین وضعیت را از رکود سال ۲۰۰۸ تاکنون برای امریکا رقم زد. به طوری که کاخ‌سفید و اقتصاد‌د‌انان بخش خصوصی پیشنهاد کرد‌ند که سه ماهه آوریل تا ژوئن، بد‌تر خواهد بود و حتی بازگشایی بنگاه‌های اقتصاد‌ی هم تا سه ماهه سوم د‌ر بهبود اقتصاد تأثیرگذار نخواهد شد.

براساس این گزارش فد‌رال رزرو نرخ بهره را د‌ر این کشور د‌ر محد‌ود‌ه صفر و ۲۵/ ۰ د‌رصد تعریف کرد و همچنین حمایت‌های مالی هم برای مقابله با کووید -۱۹ د‌ر نظر گرفت.

پاول گفته است که بانک مرکزی امریکا، به د‌نبال بازگشایی مسیر مالی است که اقتصاد این کشور رشد بیشتری نسبت به بد‌هی‌هایش د‌اشته باشد. به طوری که نرخ بد‌هی د‌ر حجم و اند‌ازه اقتصاد این کشور باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار