دیشب مردم در مراکز مذهبی حداکثر پروتکل‌ها را رعایت کردند
کد خبر: 1003093
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cwv
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۹
وزیر بهداشت:
سعید نمکی در مورد بازگشایی تعدادی از اماکن مقدسه گفت: مردم روی مرا در مقابل بقیه همکارانم سفید کردند و به جز یک مورد بقیه حداکثر پروتکل‌ها را رعایت کردند.
سرویس جامعه جوان‌آنلاین: سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه هیان دولت در مورد بازگشایی تعدادی از اماکن مقدسه گفت: ما از دید بعضی همکاران، تصمیم بسیار سخت و پرریسکی در رابطه با بازگشایی مساجد و حضور مومنین برای شب‌های احیاء گرفتیم که دیشب اولین شبی بود که تجربه کردیم. از روز اول همکاران ما ایراداتی داشتند.

نمکی اضافه کرد: با جلسه‌ای که داشتیم و پروتکل‌هایی که برای شهر‌های سفید و غیرسفید در سراسر کشور داشتیم و سعی کردیم ایرادات را مرتفع کنیم و با پروتکل‌های سخت‌گیرانه جدیدی با حضور امور مساجد، عزیزان ما در قسمت‌هایی که مدیریت مراکز مذهبی را دارند، ستاد نماز جمعه و بسیج مساجد، هیئت امنای مساجد و برخی از اماکن متبرکه در قسمت‌هایی که قرمز تلقی نمی‌شدند تصمیماتی اتخاذ شد.

وزیر بهداشت اظهار داشت: مردم روی مرا در مقابل بقیه همکارانم سفید کردند و به جز یک مورد، بقیه حداکثر پروتکل‌ها را رعایت کردند. مردم نشان دادند با عظمت، انضباط و رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی این مراسم را برگزار کردند.

نمکی خاطر نشان کرد: همکارانی را به سطح شهر و استان‌های دیگر فرستاده بودم که بررسی کنند، گزارشاتی که امروز همکاران ما آوردند به جز یک مورد در یکی از شهرستان‌ها که چای را بیرون از مسجد گذاشته بودند و خلاف بود و قرار نبود پذیرایی داشته باشیم بقیه در حداکثر رعایت اصول این مراسم را برگزار و دل ما را برای استمرار این بازگشایی گرم‌تر کردند.

وی ادامه داد:: ما امروز نامه‌ای خدمت عزیزان در وزارت ورزش و جوانان می‌فرستیم که در شهر‌های غیر قرمز و نسبتاً پرخطرتر هم ورزش‌های انفرادی بتوانند برقرار شوند.

وزیر بهداشت بیان داشت: همچنین در رابطه با وضع رستوران‌ها و بقیه کسب و کار‌ها جلساتی برگزار می‌کنیم که ان‌شاءالله بتوانیم در خرداد ماه بقیه کسب و کار‌ها را نیز راه اندازی کنیم.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار