دولت ذخایر نهاده‌های دامی را توزیع نمی‌کند
کد خبر: 1003017
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Cvh
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۵
یک مقام مسئول با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام ذخایر خوبی در زمینه نهاده‌ها دارد، اما اقدام به عرضه این ذخایر برای تنظیم بازار نمی‌کند، گفت: لغو قانون تمرکز، به مشکلات تولید دامن زده است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: حبیب اسدالله‌نژاد، نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی کشور در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه تأمین و توزیع نهاده‌های دامی همچنان با مشکل مواجه است، گفت: این در حالی است که شرکت پشتیبانی امور دام ذخایر بسیار خوبی در این زمینه دارد، اما اقدام به عرضه این ذخایر برای تنظیم بازار نمی‌کند.

وی با اشاره به نقش شرکت پشتیبانی امور دام در تنظیم بازار نهاده‌های دامی، افزود: این شرکت هم‌اکنون بیش از ۵۰۰ هزار تن ذخیره سویا دارد در حالی که قیمت سویا در بازار به دلیل کمبود عرضه حدود دو برابر نرخ مصوب آن شده است.

اسدالله‌نژاد با بیان اینکه همچنان با کمبود عرضه نهاده‌ها در بازار مواجه هستیم، گفت: تولیدکنندگان به سختی نهاده‌های مورد نیازشان را تأمین می‌کنند که یک دلیل آن عدم تخصیص به موقع ارز و دلیل دیگر نیز عدم تسریع در توزیع نهاده‌هاست. وی قیمت هر کیلوگرم سویا را در بازار آزاد بیش از ۴۵۰۰ تومان و قیمت ذرت را ۲۴۰۰ تومان اعلام کرد این در حالی است که قیمت مصوب سویا ۲۵۵۰ تومان و ذرت ۱۳۵۰ تومان است. اسدالله‌نژاد تأکید کرد: این نهاده‌ها همه با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شده‌اند نه ارز نیمایی یا ارز آزاد و آنچه باعث چنین شرایطی شده عدم توزیع مناسب و عدم نظارت بر توزیع است در حالی که این اقدامات به راحتی قابل ساماندهی بوده، اما اراده کافی برای انجام آن وجود نداشته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار