قالیباف: اولویت نخست مجلس یازدهم اقتصاد است
کد خبر: 1002592
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Coq
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷
منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم اولویت نخست مجلس جدید را مسائل اقتصادی دانست و گفت: اگر می‌خواهیم معیشت و اشتغال را با یکدیگر حل کنیم مسیرش از رهگذر توجه بیشتر به اقتصاد دانش بنیان می‌گذرد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: محدباقر قالیباف در نخستین نشست فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس یازدهم شورای اسلامی اظهار داشت: واقعیت این است که اکو‌سیستمی که مربوط به اقتصاد دانش بنیان است در کشور شکل گرفته، استارت‌آپ‌ها، مراکز نوآوری و شتاب‌دهنده‌ها به خوبی شکل خود را پیدا کرده اند و در مسیر مشخصی در حال حرکت هستند.

وی با بیان اینکه باید دقت کنیم که این موضوع جغرافیا نمی‌شناسد، باید همه ظرفیت‌های انسانی و مکانی که وجود دارند اعم از همه عوامل انسان ساخت اجتماعی و کاربردی و همه شرایط طبیعی و منابعی که داریم را تبدیل به فرصتی برای کار کنیم، افزود: تغییر نگرش به موضوع کار اهمیت بالایی دارد. به طور مثال ما اگر الان از دولت مجدد مطالبه کنیم که شهرک‌های صنعتی، کارخانه یا کارگاه بسازیم، جاده آسفالت کنیم و مواردی از این دست، مشکلی از اشتغال و معیشت کشور را حل نمی‌کند.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم هر کدام از ما در حوزه‌های انتخابیه خودمان باید بدانیم که رابطه بین یک پلتفرم و اشتغال کجاست؟ چه در حوزه صنعت چه در حوزه خدمات، تصریح کرد: مطمئن باشید ده سال دیگر، کسانی که از دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها به بازار کار وارد می‌شوند دیگر این مشاغلی که ما‌ها امروز به عنوان شغل آن‌ها را می‌شناسیم، برایشان وجود ندارد و شغل‌های جدیدی جایگزین می‌شود.

قالیباف اضافه کرد: ما در حوزه‌های مختلفی دچار مشکل هستیم؛ در بخش کشاورزی، جاده ها، مصرف آب، دامپروری و موارد دیگری دچار مشکل هستیم و باید حتما رابطه بین پلتفرم و اشتغال، به طور خاص در مناطق محروم کار کنیم تا این مشکلات حل شود.

وی با بیان اینکه اولویت نخست مجلس یازدهم مسائل اقتصادی کشور است، ادامه داد: ما در اقتصاد دو عامل مهم را مد نظر داریم: اشتغال و معیشت. ممکن است بحث معیشت را با پول نقد به صورت مقطعی حل کنیم که البته نشان دادیم در همان هم عاجز هستیم. شما ببینید، آن روزی که کشور ۱۱۰ میلیارد پول داشته با روزی که ۲۵ میلیارد پول داشته، در معیشت مردم تفاوتی ایجاد نشده و این موضوع حل نشده باقیمانده است.

منتخب مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان اینکه اگر می‌خواهیم معیشت و اشتغال را بایکدیگر حل کنیم که چنین هدفی را هم داریم، مسیرش از رهگذر توجه بیشتر به اقتصاد دانش بنیان است، گفت: اقتصاد دانش بنیان اقتصادی مردم‌پایه است؛ نیاز به پول ندارد، مغز و نیروی انسانی می‌خواهد که شکرخدا در کشور وجود دارد و امیدوارم بتوانیم این موضوع را با استفاده از منابع انسانی کارآمد و جوان حل کنیم.

وی از تشکیل فراکسیونی برای تغییر نگرش‌ها خبر داد و افزود: ما به عنوان فراکسیونی که قرار است این موضوع را در مجلس یازدهم پیگیری کنیم، باید نگرشمان را به این مساله تغییر بدهیم و امیدوارم که با این تغییر نگرش، به سرعت مشکلات حل شود.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار