درخواست قصاص برای قتل بر سر شاخه درخت
کد خبر: 1002500
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CnM
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۳
مردی که زوج همسایه را به خاطر شاخه‌های هرس شده به قتل رسانده‌است، روز گذشته در جلسه محاکمه ماجرا را شرح داد و با درخواست قصاص از سوی اولیای دم مواجه شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  ۲۳‌بهمن‌سال‌۹۶ مأموران کلانتری‌۱۱۳ بازار از درگیری در یکی از محله‌ها باخبر و راهی محل شدند.

اولین بررسی‌ها نشان داد در این درگیری مرد ۶۰ ساله به نام یعقوب با ضربات چاقو از سوی مرد همسایه کشته شده است. همچنین مشخص شد همسر یعقوب نیز زخمی و به بیمارستان منتقل شده است.

با انتقال جسد به پزشکی قانوی کارآگاهان پلیس در تحقیقات محلی دریافتند عامل قتل به نام یاسر ۴۰‌ساله است که بعد از ارتکاب جرم متواری شده است. به این ترتیب یاسر تحت تعقیب قرار گرفت و بلافاصله بازداشت شد. تحقیقات در این زمینه ادامه داشت تا اینکه از بیمارستان خبر رسید همسر یعقوب به نام پوران نیز به خاطر شدت خونریزی‌ها فوت کرده است.

بنابراین یاسر به اتهام قتل زوج همسایه مورد بازجویی قرار گرفت و با اعتراف به جرمش روانه زندان شد.

پرونده بعد از صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد تا اینکه صبح دیروز روی میز هیئت قضایی شعبه‌دهم به ریاست قاضی متین راسخ قرار گرفت. ابتدای جلسه دختر زوج سالخورده در حالیکه اشک می‌ریخت، گفت: تک فرزند بودم و پدر و مادرم همه زندگی من بودند. با مرگ آن‌ها فقط شوهر و یک فرزند دارم.
 
خیلی احساس تنهایی می‌کنم به همین دلیل درخواست قصاص دارم و تنها آرزوی من مرگ قاتل پدر و مادرم است.

در ادامه متهم در جایگاه ایستاد و با اقرار به جرمش در شرح ماجرا گفت: «درگیری من با زوج همسایه به پنج‌سال قبل بر می‌گردد. آن‌ها رفتار خوبی با من نداشتند و چند بار هم به دروغ از من شکایت کرده‌بودند. این گذشت تا روز حادثه. آن روز شهرداری شاخه درختان را هرس کرده بود، اما مأموران شهرداری آن‌ها را جمع‌آوری نکرده بودند. یعقوب و همسرش شاخه‌ها را مقابل خانه ما آوردند و همانجا رها کرده‌بودند. مقابل در رفتم و مشغول جمع کردن شاخه‌ها بودم که زوج همسایه را دیدم. به آن‌ها اعتراض کردم، اما آن‌ها ناسزا گفتند.» متهم ادامه داد: «با شنیدن فحاشی آن‌ها عصبانی شدم و داخل خانه رفتم. سپس کارد آشپزخانه را برداشتم و مقابل درآمدم. کنترل اعصابم را از دست داده‌بودم، این شد که چند ضربه به یعقوب زدم. همسرش برای هواخواهی از شوهرش وارد درگیری شد و به من حمله کرد. به همین دلیل چند ضربه نیز به او زدم.»

متهم در حالیکه سرش را پایین انداخته‌بود در آخرین دفاعش سکوت کرد و گفت حرفی برای دفاع ندارد.

در پایان هیئت قضایی وارد شور شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار