پل حافظ حذف می‌شود
کد خبر: 1002426
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CmA
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از تصویب شورای ترافیک شهر تهران برای برچیدن پل حافظ از محدوده خیابان کریم خان تا انقلاب خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین:  صفا صبوری دیلمی گفت: مطالعات درباره وضعیت پل حافظ از محدوده خیابان کریم خان تا انقلاب انجام شده و از نظر ترافیکی برچیدن این پل مورد تایید است.
وی افزود: پل حافظ که از روی خیابان طالقانی رد می‌شود کاربرد چندانی ندارد. در حال حاضر به دلیل شیوع بیماری کرونا طرح ترافیک اجرا نمی‌شود، اما در کل زمانی که طرح ترافیک در این محدوده اجرا می‌شود این پل از لحاظ ترافیکی مشکلی را از شهر حل نمی‌کند و تنها باعث می‌شود که خودرو‌ها پشت چراغ راهنمایی خیابان طالقانی نایستند.
معاون فنی شهرداری تهران گفت: این پل عرش فلزی است و در سال‌های قبل به صورت موقت احداث شده بود، این پل مشکل ترافیکی را حل نمی‌کند و خودرو‌ها به جای آن که پشت چراغ قرمز خیابان طالقانی بایستند چند متر جلوتر پشت چراغ قرمز خیابان انقلاب توقف می‌کنند و این در حالی است که این پل بزرگ تاثیرات منفی بر روی خانه و مغازه‌های خیابان حافظ گذاشته و تعمیر و نگهداری آن بسیار زیاد است.
صبوری دیلمی افزود: مطالعات ترافیکی نشان می‌دهد که برچیدن این پل مورد تایید است و شورای ترافیک تهران برچیده شدن پل حافظ حدفاصل خیابان کریم خان تا انقلاب را در محدوده دانشگاه پلی تکنیک به تصویب رسانده است، اما در حال حاضر در حال انجام مطالعات اجتماعی هستیم و به دلیل شیوع بیماری نیز از آن جایی که ممکن است کارگران و مهندسان نتوانند در فضای کارگاهی فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند برچیدن این پل را متوقف کردیم.
معاون فنی شهرداری تهران افزود: پل حافظ یکی از پل‌های موقت تهران است که پی عمیقی ندارد و از نظر ایمن سازی بسیار سخت است، پل کریم خان چند سال پیش ایمن سازی شد و میلیارد‌ها تومان هزینه داشت، اما پل حافظ در محدوده طالقانی طولانی‌تر است.
وی ادامه داد: اگر بخواهیم براساس شاخص‌های مهندسی امروز آن را ایمن‌سازی کنیم به اندازه ساخت یک پل جدید هزینه در بردارد. این در حالی است که این پل عرشه فلزی است و آسفالت مخصوص لازم دارد که هزینه‌ها را نیز افزایش می‌دهد. در مجموع برداشتن این پل براساس مطالعات انجام شده به نفع شهر و شهروندان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار