تصفیه خانه فاضلاب شهرهای فولاد شهر و بویین به بهره برداری می رسد
کد خبر: 1002013
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CfV
تاریخ انتشار: ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۱
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:
مهندس هاشم امینی اعلام کرد: هم اکنون احداث و توسعه هفت باب تصفیه خانه فاضلاب در استان اصفهان با پیش بینی اعتباری بالغ بر 441 میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد .

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان افزود: در حال حاضر چهار باب تصفیه خانه فاضلاب جدیدالاحداث در شهرهای چادگان، نطنز،گلپایگان، تیران و توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهر های فولادشهر و بویین و پکیج تصفیه خانه تودشک در حال اجرا است که پیش بینی می شود در سال جاری توسعه تصفیه خانه فاضلاب شهرهای بویین و فولادشهر و پکیج تصفیه خانه تودشک درمدار بهره برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه اصفهان بیشترین تعداد تصفیه خانه های فاضلاب را در کشور به خود اختصاص داده است خاطرنشان ساخت: هم اکنون 26 باب تصفیه خانه فاضلاب در استان اصفهان در مدار بهره برداری قرار دارد که بیانگر بیشترین تعداد تصفیه خانه فاضلاب استانی درکشور است.

مهندس امینی با اشاره به روش های گوناگون تصفیه فاضلاب در اصفهان تصریح کرد: فاضلاب در اصفهان به روش های متنوع تصفیه می شود که می توان در این راستا به روش برکه تثبیت،لاگون هوادهی ، لجن فعال و لجن فعال پیشرفته با حذف ازت و فسفر اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر 12 تصفیه خانه به روش لاگون هوادهی ،11 تصفیه خانه به روش لجن فعال و 9 تصفیه خانه به روش برکه تثبیت فاضلاب را تصفیه می کنند.

وی با تاکید بر ارتقای کیفیت پساب  بیان داشت: هم اکنون بیش از 171 میلیون مترمکعب پساب در  سال، در استان اصفهان مطابق با استانداردهای تعریف شده تولید می شود که حسب اولویت به صنعت ، فضای سبز و در نهایت محیط زیست اختصاص می یابد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان احداث  و توسعه تصفیه خانه های فاضلاب را ضروری برشمرد و عنوان کرد: جلوگيري از آلوده شدن منابع آب هاي سطحي و زير زميني ، خاك و هوا، ارتقاي سطح بهداشت عمومي و بهداشت محيط زيست با جلوگيري از وارد شدن مواد آلوده كننده به محيط.، بازيافت حجم قابل ملاحظه اي از آب هاي به ظاهر زائد و غير قابل استفاده و كاربرد آن در امر كشاورزي و فضاي سبز از جمله عوامل موثر در احداث و توسعه تصفیه خانه فاضلاب محسوب می شود.

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار