راهکار جهش تولید، تقویت تعامل خلاقانه انسان، سیستم و طبیعت است
کد خبر: 1001593
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004CYj
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۳
رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان:
حجت الاسلام والمسلمین قطبی تقویت تعامل خلاقانه انسان، سیستم و طبیعت را به عنوان راهکار جهش تولید در شرایط کنونی معرفی کرد و گفت: امروز باید مهمترین روندگاه جهش تولید را بیابیم و بر روی آن متمرکز شویم.

 

 

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، با اشاره به نامگذاری سال 99 به «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری، گفت: پایه تولید با اکتشاف مواد یا همان مواد اولیه از طبیعت فراهم می شود که خودش هم نوعی تولید است و در مراحل بعدی مواد اولیه به مواد خام تبدیل می شوند و مواد خام هم به محصولات کاربردی مورد نیاز مردم در جامعه مانند یخچال و قیچی و خودکار و لاستیک و سایر موارد تبدیل می شوند.

وی ادامه داد: یکی از روش های جهش تولید همان توسعه خطوط تولید کارخانجات و کارگاه ها و صنایع تبدیلی و مشاغل خانگی است.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی ایجاد صنایع و توسعه فناوری های نرم را راه دیگر جهش تولید دانست و اظهار داشت: این نوع از فناوری ها بیشتر در محیط های فرهنگی ایجاد می شوند و تولید کتاب، فیلم، نرم افزار، انیمیشن، سایت، نقاشی، خط، اپلیکیشن، تست های هوش و روانشناسی، الگوهای اقتصادی در بانکداری، مدل های پایش اجتماعی و سایر موارد مشابه را شامل می شود.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان افزود: محصولات فناوری های نرم، الگوریتم های هم حاصلضرب دانش و خلاقیت هستند. فناوری نرم شامل مراحل ایده اولیه یا همان خلق ایده، کشف ایده، فراوری ایده و خلق محصول است.

وی انسان را پیشران اصلی تولید در عصرهای پارینه سنگی و کشاورزی و بخشی از عصر صنعت دانست و ابراز داشت: در واقع در این عصرها تولید انسان پایه داشته ایم و در کتاب اخلاق ناصری توانمندی های انسان به چهار دسته قدرت بدنی، مهارت، دانش و تفکر تقسیم شده است.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی بیان داشت: در عصر صنعت، پایه تولید از انسان محور به سیستم محور تغییر کرد و در واقع خط تولید جای کار سنگین انسان را گرفت و بسیاری از کارهایی که بر پایه کار انسان بود، حذف شدند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، خلاقیت را تعامل انسان، سیستم و طبیعت دانست و گفت: امروزه تولید، خلاقیت محور است و پیشران اصلی تولید بر خلاقیت نهاده شده است.

وی با بیان اینکه برای جهش در تولید، باید ابتدا پیشران اصلی تولید را بیابیم، تصریح کرد: اگر انسان را پیشران اصلی بدانیم باید قدرت بدنی و دانش و مهارت و تفکر را تقویت کیم، اگر سیستم را پیشران دانیم، باید سیستم ها را تقویت کنیم و اگر خلاقیت را به عنوان پیشران اصلی بپذیریم، باید به فکر ارتقای رابطه میان انسان و سیستم و طبیعت باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی تعامل خلاقانه انسان، سیستم و طبیعت را به عنوان راهکار جهش تولید در شرایط کنونی معرفی کرد و اظهار داشت: باید به دنبال پاسخ این سؤال باشیم که مهمترین روندگاه جهش تولید کجاست. سرمایه، عوامل انسانی، اکوسیستم تولید، فراورده و محصولات، شبکه توزیع و الگوی مصرف، 6 مؤلفه اصلی در روند تولید هستند که باید از میان آن ها گرانیگاه و ستون خیمه تولید را بیابیم و بر روی همان متمرکز شویم تا بتوانیم بر روی بقیه مؤلفه ها هم تأثیر بگذاریم.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان درباره اکوسیستم تولید بیان داشت: قوانین مربوط به تولید مانند قانون کار، بیمه، عوارض و سایر موارد می تواند سبب کند یا تند شدن روند تولید شود. هرچیزی که سیستم خلاقیت و نوآوری را توسعه دهد مانند هسته های فناور، شتاب دهنده ها و مراکز رشد، پارک های علم و فناوری و بانک های ایده در زمره اکوسیستم ها قرار می گیرد، نوسازی چرخه تولید هم دسته دیگری از اکوسیستم تولید به شمار می رود که عدم فعالسازی آن در بخش هایی نظیر صنعت نساجی و چرم صدمات بسیاری به کشور وارد کرد.

وی با اشاره به اهمیت بالای تقویت شبکه توزیع برای رسیدن به جهش تولید، ابراز داشت: سیستم حمل و نقل و توزیع در کشور ما ضعیف است و برای جهش تولید و افزایش صادرات باید این سیستم را اصلاح کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین قطبی اصلاح بازاریابی و تبلیغات محصولات مختلف در کشور را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: متأسفانه در کشور ما صدا و سیما با برخی از هولدینگ های بزرگ تجاری شریک می شود و کار تبلیغات آن ها را به دست می گیرد و مشارکت در سود آن ها دارد که این بر خلاف اصل 44 قانون اساسی است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف نقش بسیار مهمی در رونق تولید دارد، ابراز داشت: تأکید بر شعار «ایرانی بخر» و فرهنگ سازی آن می تواند سبب جهش تولید شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار