جهاد تبیین
پروردگارا ما را سربازان جهادِ عظیمِ این روزگار که «جهاد تبیین» است، قرار بده. | کاری از روابط عمومی روزنامه جوان / تدوین: مجتبی سرمدی
عضو شورای راهبردی جبهه مردمی بیانیه گام دوم انقلاب:
هاشمی فشارکی گفت: در شرایط امروز «جهاد تبیین» جهادِ عظیمِ این روزگار، تکلیف عمومی مومنان انقلابی است و وظیفه ما جهاد تبیین و سرباز این جهاد عظیم بودن در روشنگری و آگاه سازی و دفع اثار مخرب آن است.
دهه هشتادی و نودی یعنی روح پاک و لوحی که حاج‌قاسم‌ها و همت‌ها و حججی‌ها نقش ماندگار آن هستند. این نقش را دهه هشتادی خودش حک کرده است و گردن‌آویز عاشورایی بودن و آزادیخواهی از بند بندگی دنیا را خود بر گردن آویخته است، اما آن آزادی‌جویی برآمده از تفکر وهابی و بن‌سلمانی و انگلیسی و برده‌داران تاریخ جایی در این میانه ندارد. جایی که دهه هشتادی‌ها همان ۱۳ آبان آزادیخواهی را به‌روز کردند و سیدابراهیم رئیسی در نخستین حضور یک رئیس‌جمهور در مراسم ۱۳ آبان گفت زهی خیال باطل امریکا که بخواهد ایران را آزاد کند، ما ۴۳ سال پیش از دست شما آزاد شدیم
حسین عبداللهی فر
کشورمان در زمینه اقتصادی و همچنین فرهنگی دچار مشکلاتی است که دشمنان ملت ایران را به فکر جنگ ترکیبی انداخته و تلاش دارند از نقاط ضعف نظام اسلامی برای جبران شکست‌های متعدد خویش بهره گیرند.
مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سازمان بسیج:
یک تهاجم ترکیبی همه‌جانبه و برنامه‌ریزی شده علیه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته، به شکلی که حتی برخی از خواص جرئت نمی‌کنند در چنین فضایی از انقلاب و دستاورد‌های آن دفاع کنند.
رئیس‌جمهور در مراسم اختتامیه جایزه کتاب سال مطرح کرد
آن نگارشی جهاد است که دشمن را جلوی خود ببیند. نگارشی جهاد است که مقابل آن جریانی باشد که می‌خواهد عمل مجاهدان دفاع مقدس، مجاهدت‌های مدافعان حرم و مجاهدت‌های برادر شهید سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی مکتوم بماند. صاحبان قلم و بیان باید در بیان این مجاهدت‌ها جهاد کنند و پیشتاز این عرصه باشند.
غلامرضا صادقیان
حق تبیین و جهاد تبیین در نوشته‌ها و کار‌هایی که با این نام انجام می‌شود، عموماً ناحق می‌شود که یک علت اصلی، تعبیر غلطی است که نویسندگان از تبیین دارند. متعاقب این عیب اساسی، عیوب دیگری هم دامنگیر بحث شده است، لذا حق است درباره خود این مبحث، تبیین درستی انجام گیرد.
حسین عبداللهی فر
رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع خبرگان رهبری جنگ نرم دشمن علیه مردم ایران را یکی از سنگین‌ترین جنگ‌های نرم تاریخ کشور تا امروز خواندند و علت آن را چنین توصیف کردند:
سرمقاله مدیرمسئول
پس از تأکیدات رهبر معظم انقلاب‌اسلامی بر ضرورت جهاد تبیین برای مقابله با تهاجم رسانه‌ای و نرم دشمن، بحث‌های گوناگونی در خصوص این جهاد در فضای رسانه‌ای و نخبگانی مطرح شده، اما اقداماتی، چون تصویب بودجه نسبتاً هنگفت برای آن چالش‌هایی را در افکار عمومی پدید آورد و در نهایت با تذکر اخیر معظم‌له مواجه شد.
مرتضی سیمیاری
اسفند سال ۹۶ با یک جنایت سازمان‌یافته در تهران آغاز می‌شود، خیابان گلستان هفتم در پاسداران در شبی سرد و تلخ شاهد شهادت سه مأمور نیروی انتظامی به دست گروهک دراویش گنابادی بود.
۱