سیاست - جهاد تبیین
جهاد تبیین
حسین عبداللهی فر
کشورمان در زمینه اقتصادی و همچنین فرهنگی دچار مشکلاتی است که دشمنان ملت ایران را به فکر جنگ ترکیبی انداخته و تلاش دارند از نقاط ضعف نظام اسلامی برای جبران شکست‌های متعدد خویش بهره گیرند.
مسئول نمایندگی، ولی فقیه در سازمان بسیج:
یک تهاجم ترکیبی همه‌جانبه و برنامه‌ریزی شده علیه جمهوری اسلامی ایران صورت گرفته، به شکلی که حتی برخی از خواص جرئت نمی‌کنند در چنین فضایی از انقلاب و دستاورد‌های آن دفاع کنند.
رئیس‌جمهور در مراسم اختتامیه جایزه کتاب سال مطرح کرد
آن نگارشی جهاد است که دشمن را جلوی خود ببیند. نگارشی جهاد است که مقابل آن جریانی باشد که می‌خواهد عمل مجاهدان دفاع مقدس، مجاهدت‌های مدافعان حرم و مجاهدت‌های برادر شهید سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی مکتوم بماند. صاحبان قلم و بیان باید در بیان این مجاهدت‌ها جهاد کنند و پیشتاز این عرصه باشند.
غلامرضا صادقیان
حق تبیین و جهاد تبیین در نوشته‌ها و کار‌هایی که با این نام انجام می‌شود، عموماً ناحق می‌شود که یک علت اصلی، تعبیر غلطی است که نویسندگان از تبیین دارند. متعاقب این عیب اساسی، عیوب دیگری هم دامنگیر بحث شده است، لذا حق است درباره خود این مبحث، تبیین درستی انجام گیرد.
حسین عبداللهی فر
رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع خبرگان رهبری جنگ نرم دشمن علیه مردم ایران را یکی از سنگین‌ترین جنگ‌های نرم تاریخ کشور تا امروز خواندند و علت آن را چنین توصیف کردند:
سرمقاله مدیرمسئول
پس از تأکیدات رهبر معظم انقلاب‌اسلامی بر ضرورت جهاد تبیین برای مقابله با تهاجم رسانه‌ای و نرم دشمن، بحث‌های گوناگونی در خصوص این جهاد در فضای رسانه‌ای و نخبگانی مطرح شده، اما اقداماتی، چون تصویب بودجه نسبتاً هنگفت برای آن چالش‌هایی را در افکار عمومی پدید آورد و در نهایت با تذکر اخیر معظم‌له مواجه شد.
مرتضی سیمیاری
اسفند سال ۹۶ با یک جنایت سازمان‌یافته در تهران آغاز می‌شود، خیابان گلستان هفتم در پاسداران در شبی سرد و تلخ شاهد شهادت سه مأمور نیروی انتظامی به دست گروهک دراویش گنابادی بود.
حسین عبداللهی فر
تشدید ادعا‌های سیاسی و رسانه‌ای برای القای دور شدن انقلاب اسلامی از اهداف خویش را باید در راستای جنگ شناختی غرب علیه انقلاب اسلامی ارزیابی کرد.
عباس حاجی نجاری
‌زیر سؤال بردن اصول، ارزش‌ها، نهاد‌ها و شخصیت‌های انقلابی در آستانه ورود کشور به چهل و چهارمین بهار از عمر انقلاب، این روز‌ها به محور اصلی سیاست‌های تبلیغی و جنگ روانی دستگاه‌های رسانه‌ای دشمنان مردم ایران تبدیل‌شده است
محمد صادق عبداللهی
تأکیدات چند باره رهبر معظم انقلاب طی فرمایشات اخیر درخصوص جهاد تبیین نشان از اهمیت این مسئله در آینده پیش‌رو دارد و همان‌طور که این آینده، آینده‌ای پیچیده با حضور فناوری‌ها و شبکه‌های اجتماعی پیشرفته همچون متاورس، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا است، فعالان عرصه جهاد تبیین نیز بایستی این پیچیدگی را درک کنند و جهاد تبیین را فراتر از صرفاً آگاهی بخشی حول یک مسئله خاص و رفع شبهات بدانند.
۱