مشاوره انتخاب رشته کنکور
کد خبر: 999217
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BwP
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۷

از جمله مهم ترین تصمیم هایی که هر دختر و پسری در طول دوران تحصیل خود می گیرد تصمیم به انتخاب رشته کنکور جهت راه یابی به دانشگاه است. اینجاست که دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور می تواند اثر زیادی در زندگی شغلی و همین طور تحصیلی فرد کنکوری به جا بگذارد.

پس ملاحظه می کنید که دریافت بهترین مشاوره انتخاب رشته کنکور تا چه اندازه می تواند مهم و قابل توجه باشد. به علت اهمیت بحث مشاوره انتخاب رشته در این نوشته قصد داریم اطلاعاتی را در رابطه با مشاوره انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، مشاوره انتخاب رشته کنکور تجربی ، ریاضی و انسانی و دیگر رشته های تحصیلی در اختیارتان قرار دهیم.

 

جهت استفاده از خدمات مشاوره تلفنی انتخاب رشته ، مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری - تخمین قبولی و اطلاع از رشته های بدون کنکور از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

اهمیت استفاده از مشاوره انتخاب رشته کنکور چیست؟

اکثر داوطلبان و دانش آموزان کنکوری پس از صرف هزینه زیاد جهت شرکت در کلاس های کنکور، مطالعه انواع و اقسام کتاب های درسی و کمک آموزشی و جلو رفتن با برنامه ای منظم و دقیق انتظار قبولی در بهترین رشته و دانشگاه را دارند.

خب رسیدن به این هدف مهم مسلماً در گرو داشتن انتخاب رشته ای عالی و منطقی و به دور از هر گونه اشتباه است.

اینجاست که فرد نیاز به دریافت مشاوره انتخاب رشته کنکور دارد. آن هم بهترین نوع آن که بتواند انتخاب رشته ای عالی را برای فرد رقم بزند.

به هر حال، یک مشاور از کلیه شرایط و ضوابط انتخاب رشته اطلاع دقیق دارد و شاید هزاران انتخاب رشته را برای داوطلبان انجام داده است.

در نتیجه، می تواند قبولی شما را با ارائه مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی ، انسانی ، تجربی و سایر رشته ها تضمین کند.

درست است که نحوه انتخاب رشته مشاوران با توجه به ویژگی ها، علایق و شرایط هر فرد داوطلب متفاوت است.

اما مسلماً مشاوران خوب، باتجربه و کارکشته بهترین مشاوره انتخاب رشته را به شما ارائه می دهند و بهترین شکل انتخاب رشته را برای داوطلب پیاده می کنند.

با داشتن بهترین و جامع ترین مشاوره انتخاب رشته کنکور 99 آینده ای درخشان را برای خود رقم بزنید

مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی

انتخاب رشته ریاضی در صورتی مؤفقیت آمیز است که شما دوست عزیز داوطلب اطلاعات و آگاهی خود را نسبت به رشته و دانشگاه های مورد نظرتان تا حد زیادی افزایش دهید.

به عبارت دیگر، بدانید که در کدام دانشگاه ها آن هم دانشگاه های برتر رشته مورد علاقه شما ارائه می شود. از طرفی به شناخت کاملی از شناخته شده ترین دانشگاه های دست پیدا کنید.

اینجاست که استفاده از مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی واقعاً برای داوطلب ضروری به نظر می رسد و می تواند نیازهای شما را در این رابطه برآورده کند.

مشاوران ایران تحصیل به عنوان بهترین مشاوران کنکور می توانند با ارائه مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی با توجه به استعدادها و علایق فردی شما راهنمای خوبی برایتان در این مسیر باشند.

گروه آزمایشی ریاضی رشته های علوم پایه و مهندسی زیادی را شامل می شود. در واقع، مهم ترین هدف داوطلبان گروه ریاضی تحصیل در انواع رشته های مهندسی است.

در طول چند سال اخیر شاهد کاهش شانس پذیرش افراد در رشته های گروه مهندسی بودیم. پس با این اوصاف می توان امید بیشتری به قبولی در این رشته آن هم در دانشگاه های معتبر داشت.

ولی همه این ها در گرو اطلاع و آگاهی از نحوه انتخاب رشته صحیح است. تنها کسی که می تواند اطلاعات را به صورت موثق در اختیارتان قرار دهد یک مشاور تحصیلی کارکشته است.

مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی

از جمله دغدغه های مهم و اساسی دانش آموزان و داوطلبان گروه انسانی انتخاب رشته در این گروه آزمایشی است. از طرف دیگر، اکثر داوطلبان این گروه آزمایشی به دنبال پذیرش و قبولی در رشته های شناخته شده انسانی یعین حسابداری، حقوق یا روانشناسی هستید.

در واقع، این رشته های دانشگاهی همواره در الویت داوطلبان در زمان انتخاب رشته قرار دارند. متأسفانه با توجه به عدم معرفی کامل مجموعه انسانی و پتانسیل های این گروه آزمایشی شاهد کاهش شاهد تعداد افراد راه یافته به دانشگاه در رشته انسانی هستیم.

دوستان توجه داشته باشید که انتخاب رشته های مجموعه علوم انسانی و تحصیل در آن ها می تواند موجبات رسیدن شما به مؤفقیت را فراهم کند.

فقط تنها کاری که باید انجام دهید افزایش آگاهی تان نسبت به رشته های گنجانده شده در این رشته و همین طور دانشگاه های پذیرنده آن هاست.

بهترین شخصی که می تواند خدمات ارزنده و قابل توجهی را به شما ارائه کند و موجبات آشنایی شما دوستان را با این رشته ها و دانشگاه ها را فراهم آورد یک مشاور تحصیلی است.

فردی که با ارائه بهترین مشاوره انتخاب رشته کنکور انسانی از دغدغه های ذهنی شما در زمان انتخاب رشته کم می کند.

اگر هنوز هم نمی دانید به کدام یک از رشته های گروه انسانی علاقه دارید و تا حال حاضر مؤفق به انتخاب رشته مورد علاقه خود نشده اید مشاوران ایران تحصیل در کنار شما عزیزان هستند.

بهترین انتخاب رشته علوم تجربی در کنار مشاورانی خبره

از آن جایی که هنوز هم بازار کار رشته های ارائه شده در گروه تجربی در مقایسه با سایر رشته ها هنوز هم عالی است در نتیجه داشتن بهترین انتخاب رشته تجربی می تواند راه شما را به سمت مؤفقیت باز کند.

فقط دقت داشته باشید که در این میان شناخت طیف وسیع رشته های موجود در این گروه بسیار مهم است. البته نباید از شناخت دانشگاه های مختلف پذیرنده این رشته ها یعنی رشته های ارائه شده در گروه تجربی علی الخصوص رشته های تاپی همچون پزشکی، دندانپزشکی و مامایی غافل شد.

انتخاب رشته گروه زبان های خارجی

همان طور که می دانید شرکت در کنکور منحصراً زبان و انتخاب رشته در این گروه آزمایشی برای تمامی گروه های آزمایشی نظری یعنی گروه های انسانی، تجربی و ریاضی فراهم است.

این موضوع به این معناست که فرد جز گروه آزمایشی اصلی خود امکان شرکت در گروه زبان و انتخاب رشته از میان رشته های این گروه آزمایشی را دارد.

پس از برگزاری آزمون منحصراً زبان شاهد انتشار کارنامه آن نیز هستیم. سپس افراد مجاز به انتخاب رشته های گنجانده شده در این گروه امکان انتخاب یکصد و پنجاه رشته از میان رشته های مندرج در این گروه را دارند.

اما در این میان کمک گرفتن از مشاوره انتخاب رشته کنکور زبان می تواند فرد را با تأثیر سهمیه ها در انتخاب رشته، مندرجات موجود در کارنامه منتشر شده در سایت سنجش، انواع رشته های گروه منحصراً زبان و همین طور مراکز دانشگاهی پذیرنده این رشته های تحصیلی آشنا کند.

باید و نبایدها و ضرورت های انتخاب رشته

آیا از باید و نبایدهای انتخاب رشته مطلع هستید؟ آیا می دانید توجه به چه مسائلی در زمان انتخاب رشته برای یک مشاور تحصیلی از ضروریات است؟

در این بخش سعی داریم این موارد را برای شما برشماریم:

. گرفتن تصمیمی منطقی بر طبق مطالعه، حوصله و دقت کافی

. داشتن انتخاب رشته ای براساس علاقه و توانمندی و متناسب با واقعیات

. توجه به بومی گزینی دانشگاه های مورد نظر

. اطلاع دقیق از آینده شغلی و محتوای هر یک از رشته ها

. کمک گرفتن از مشاورانی مسلط، امین و مطلع جهت داشتن بهترین مشاوره انتخاب رشته کنکور

. استفاده از مشاوری با برخورد سنجیده و منطقی

آیا خط قرمزهای انتخاب رشته را می شناسید؟

مواردی وجود دارند که می توان از آن ها تحت عنوان خط قرمزهای انتخاب رشته یاد کرد. خط قرمزهایی که می توانند آینده خوبی را برای فرد به ارمغان آورند.

. بروز اشتباه در زمان پر کردن فرم انتخاب رشته

. انتخاب نسنجیده و ناآگاهانه رشته های دانشگاهی

. داشتن انتخاب رشته و تصمیم گیری براساس فشارهای روانی، تشویق ها و ترغیب های غیرمنطقی و بی پشتوانه و در یک فضای احساسی و عاطفی

. توجه به نام رشته دانشگاهی و جایگاه آن در جامعه بدون دقت به اوضاع مالی داطلب و شرایط روانی و روحی وی

. اجبار و دخالت بی حساب و بی دلیل دوستان و آشنایان

 یک انتخاب رشته خوب و عالی چه ویژگی هایی دارد؟

آيا می دانید یک انتخاب رشته خوب و عالی چه ویژگی هایی دارد؟ در این بخش به ذکر ویژگی های یک انتخاب رشته منطقی و خوب برای شما عزیزان می پردازیم.

. انتخاب رشته با اطلاع کامل فرد داوطلب از بازار کار و آینده شغلی رشته مورد نظر، ارزش اجتماعی و بازار کار صورت بگیرد.

. فرآیند انتخاب رشته ها با آشنایی کامل از محتوای دفترچه انتخاب رشته انجام شود.

. انتخاب رشته در جوی خالی از احساسات واقعی انجام گیرد.

. به علایق فرد داوطلب در زمان انتخاب رشته توجه خاص و ویژه ای شود.

 

برای دریافت بهترین برنامه ریزی کنکور دانشگاه ها از سراسر کشور از طریق تلفن ثابت با مرکز مشاوره ایران تحصیل تماس حاصل فرمایید. 

9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران)

تماس از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار