قصاص، مجازات قتل بر سر هیچ
کد خبر: 997565
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BVl
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۵
پسر جوانی که به خاطر چشم درچشم شدن درگیری مرگباری را رقم زده‌بود در دادگاه کیفری یک استان تهران به قصاص محکوم شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش جوان، این پرونده ۲‌بهمن‌سال‌۹۴ همزمان با اعلام مرگ مشکوک پسر ۲۰‌ساله در یکی از بیمارستان‌های پایتخت از سوی کارآگاهان به جریان افتاد. با اعلام این خبر تیمی از کارآگاهان پلیس‌آگاهی همراه با بازپرس کشیک قتل راهی محل شدند. اولین بررسی‌ها نشان داد علی ۲۰‌ساله در منطقه جوادیه تهران در جریان درگیری با چند پسر جوان از ناحیه گردن زخمی شده که پس از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت خونریزی فوت کرده است.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی کارآگاهان نخستین تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان قتل آغاز کردند تا اینکه در تحقیقات از شاهدان حادثه مشخص شد عامل قتل پسر ۱۸‌ساله‌ای به نام مهرداد است. بدین ترتیب مهرداد بازداشت شد و مورد بازجویی قرار گرفت.

متهم با اقرار به جرمش گفت: من و علی بچه محل بودیم و از قبل یکدیگر را می‌شناختیم. صبح روز حادثه وقتی او را دیدم بدون هیچ دلیلی به من نگاه چپ کرد و همین باعث درگیری بین ما شد، اما با میانجیگری چند نفر از بچه محل‌ها درگیری تمام شد. عصر آن روز بار دیگر من و علی همدیگر را دیدیم و دوباره با هم مشاجره لفظی کردیم، اما وقتی درگیری ما بالا گرفت خیلی عصبانی شدم و کنترلم را از دست دادم و با چاقو یک ضربه به گردن مقتول زدم.

متهم پس از اعتراف به قتل و بازسازی صحنه جرم روانه زندان شد و پرونده وی بعد از صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و متهم پای میز محاکمه ایستاد. ابتدای جلسه اولیای‌دم برای قاتل درخواست قصاص کردند. سپس خواهر مقتول به عنوان شاهد حادثه در جایگاه ایستاد و گفت: وقتی درگیری میان برادرم و مهرداد بالا گرفت، برای نجات برادرم جلو رفتم و تلاش کردم جلوی حمله متهم را بگیرم. خیلی التماس کردم که با برادرم کاری نداشته باشد و متهم نیز قول داد، اما بعد از دقایقی مقابل چشمانم بیرحمانه با چاقو به برادرم ضربه زد و او را کشت.

در ادامه متهم در جایگاه ایستاد و بر خلاف اظهارات قبلی‌اش با انکار جرمش گفت: من و مقتول با هم اختلافی نداشتیم. در آن درگیری قصد میانجیگری داشتم و می‌خواستم درگیری تمام شود، اما نمی‌دانم چه کسی به علی ضربه زد. باور کنید در قتل نقشی نداشتم و در دادسرا به خاطر فشار‌های بازجویی به قتل اعتراف کردم و الان می‌گویم که بی‌گناهم.

بعد از دفاعیات متهم شاهدان حادثه یک به یک در جایگاه ایستادند و یکی از آن‌ها در توضیح ماجرا گفت: وقتی درگیری بالا گرفت متهم از خودروی دوستش پیاده شد و به طرف مقتول حمله کرد. او و دوستانش علی را دوره کردند و همان موقع چند نفر از دوستان مقتول و خواهرش نیز وارد درگیری شدند. خواهر علی پیراهن مهرداد را کشید، اما مهرداد او را هل داد. سپس با چاقو حمله کرد و یک ضربه به گردن مقتول زد و گریخت.

شاهدان دیگر نیز یک به یک در جایگاه ایستادند و با تأیید توضیحات دوستشان، مهرداد را عامل قتل معرفی کردند.

در پایان هیئت قضایی متهم را با توجه به گواهی شاهدان و مدارک موجود در پرونده به قصاص محکوم کرد. با تأیید این حکم در دیوان عالی کشور متهم در صورت عدم رضایت اولیای‌دم پای چوبه دار خواهد رفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار