اقساط وام یک میلیونی یارانه بگیران چقدر است؟
کد خبر: 997507
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BUp
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
اگرچه تاکید کارشناسان بر پرداخت وام یک میلیونی به هر «فرد» کم درآمد بود، اما دولت تصمیم گرفت به۲۳ میلیون «خانوار» یارانه بگیر این مبلغ را پرداخت کند که ۴ ماه بعد از واریز، کسر اقساط آغاز خواهد شد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: دیروز رئیس جمهوری در تشریح مصوبات هیئت وزیران برای مقابله با کرونا از پرداخت اعتبار یک میلیون تومانی به تمام سرپرستان یارانه‌بگیر در اواخر فروردین یا ابتدای اردیبهشت ماه خبر داد.

همچنین در پی سخنان رئیس جمهور، عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد که پیشنهاد بانک مرکزی مبنی بر اعطای وام یک میلیون تومانی اعتبار خرید به ۲۳ میلیون خانوار یارانه‌بگیر با نرخ ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه با تنفس ۴ ماهه به‌تصویب ستاد اقتصادی دولت رسیده و در اسرع وقت اجرایی خواهد شد.

اگرچه با توجه به وضعیت تورم و قدرت خرید مردم، پرداخت یک میلیون تومان تأثیر چندانی در پوشش هزینه‌های خانوار نخواهد داشت و آنطور که کارشناسان اقتصادی تاکید کرده اند، این مبلغ صرفاً باید به هر فرد اعم از کارگران، افراد کم درآمد و شاغلان آزاد و … پرداخت می‌شد، اما به هر حال قرار شده به هر خانوار یارانه بگیر، یک میلیون تومان وام تعلق بگیرد.

به هر حال، مطابق با آنچه که اعلام شده است، ۴ ماه بعد از واریز وام یک میلیونی به حساب سرپرستان خانوار، کسر اقساط از حساب یارانه‌ها آغاز خواهد شد و بررسی‌ها نشان می‌دهد که به احتمال زیاد مبلغ هر قسط در حدود ۴۵ تا ۴۶ هزار تومان محاسبه شود.

لازم به تاکید است که هم اکنون ۲۳ هزار میلیارد تومان برای پرداخت وام به ۲۳ میلیون خانوار یارانه بگیر در نظر گرفته شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار