وام یک میلیونی به ۲۳ میلیون خانوار ایرانی
کد خبر: 997357
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BSP
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۰
مرحله دوم بسته معیشتی آخر فروردین پرداخت می‌شود.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه روز گذشته هیئت دولت گفت: در کنار سایر حمایت‌های در نظر گرفته شده برای اقشار ضعیف در نظر داریم اعتبار یک میلیون تومانی به تمام سرپرستان یارانه‌بگیر پرداخت کنیم که اقساط آن به مرور از همان یارانه کسر خواهد شد.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: برهمین اساس به بیش از ۲۳ میلیون خانوار که یارانه دریافت می‌کنند، مبلغ یک میلیون تومان اعتبار پرداخت می‌شود و بازپرداخت این اعتبار هم همان یارانه‌ها و در مدت ۲۴ ماه خواهد بود.

وی با بیان اینکه ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار به این طرح اختصاص داده شده است، گفت که این اعتبار احتمالاً اواخر فروردین یا ابتدای اردیبهشت به حساب یارانه‌بگیران واریز خواهد شد.

او اظهار داشت: یک رقمی به عنوان وام به مبلغ ۱ تا ۲ میلیون تومان برای ۴ میلیون خانوار کم درآمد قرار دادیم که نرخ این وام ۴ درصد است. ۳ میلیون خانوار و اقشار تحت فشار هستند که برای آن‌ها در ۴ نوبت بسته حمایتی قرار دادیم و از ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان که مرحله اول آن پرداخت شده است و مرحله دوم آن تا پایان فروردین پرداخت می‌شود و دو ماه دیگر هم پرداخت خواهد شد.

وی افزود: ۷۵ هزار میلیارد تومان به ۱۰ دسته اختصاص یافته است. بنگاه‌هایی که به دستور ستاد کرونا تعطیل شده و همچنان تعطیل است مشخص شده که چه مبالغی پرداخت شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار