۲ میلیون بسیجی در مبارزه با کرونا فعالند
کد خبر: 997164
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004BPI
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۰
رئیس سازمان بسیج مستضعفین:
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در تشریح فعالیت‌های بسیج در مبارزه با ویروس کرونا گفت: در همان روز‌های اول به وزیر بهداشت و درمان اعلام کردیم که بسیج آماده ورود است و بیش از ۲ میلیون بسیجی در راستای مبارزه با ویروس کرونا فعالیت می‌کنند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفت و گویی به تشریح فعالیت‌های بسیج در مبارزه با ویروس کرونا پرداخت و افزود: بیش از ۲ میلیون نفر در قالب طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا تحت پوشش سازمان بسیج در کل کشور درحال فعالیت هستند.

فلسـفه تشـکیل بسـیج مقابلـه با تهدیدات بود
رئیس سازمان بسیج مستضعفین به فلسفه تشکیل بسیج اشاره کرد و اظهار داشت: فلسفه تشکیل بسیج به عنوان تشکیلات مردمی مقابله با تهدیدات بود. امام راحل بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی در مقابل تهدیدی که در ابتدای پیروزی انقلاب کشور و ملت را متوجه خود کرده بود بسیج را تشکیل داد.

رئیس سازمان بسیج ادامه داد: بسیج در دوران دفاع مقدس متناسب با آن تهدید شکل گرفت و پس از دفاع مقدس نیز تهدیدات دیگری پیش روی کشور بود و بسیج متناسب با آن تهدید آرایش می‌گرفت، در دهه ۸۰ و زمانی که در طرح بزرگ سلامت کشور و واکسیناسیون فلج اطفال۲۰ میلیون واکسن می‌بایست در مدت کوتاهی تزریق شود بسیج درکنار وزارت بهداشت آن زمان و در یک فاصله یک ماهه که در دنیا سابقه ندارد این طرح واکسیناسیون فلج اطفال را انجام داد. همچنین سال گذشته هم طرح سنجش فشار خون بیش از ۳۰ میلیون نفر توسط وزارت بهداشت و درمان با کمک بسیج اجرا شد و خدمت خوبی به بهداشت و درمان کشور انجام شد.

مشارکت ۲ میلیون بسیجی در طرح مقابله با کرونا
وی درباره ورود بسیج به مبارزه با ویروس کرونا گفت: امسال این ویروسی که در کشور در حالت رشد بود، در همان روز‌های اولیه ما اعلام آمادگی کردیم و به وزیر بهداشت و درمان اعلام کردیم که بسیج آماده ورود هست. تفاهمنامه‌ای بین سازمان بسیج و وزارت بهداشت و درمان امضا شد و بر اساس این تفاهمنامه طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا تهیه و در سراسر کشور بین دانشگاه‌های علوم پزشکی و سپاه‌های استانی هماهنگی‌هایی انجام شد.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: نیرو‌های لازم بیش از ۸۰۰ هزار نفر بسیجی سازماندهی شده و در کنار بهورزان و کادر درمانی وزارت بهداشت درمان و مراکز بهداشت و درمان در شهرستان‌ها قرار گرفتند و طرح غربالگری را شروع کردند که امروزه اخبار آن در رسانه‌ها گزارش و پخش می‌شود. توسط مسئولان وزارت بهداشت درمان نزدیک به ۶۰ میلیون نفر غربالگری شدند و از نتیجه این غربال گیری که توسط ۵۳ هزار تیم انجام شد ۸۲۰ هزار نفر افراد مشکوک شناسایی شدند. وی افزود: پس از شناسایی ۴۰۰ هزار نفر از آن‌ها به مراکز منتخبی که توسط وزارت بهداشت درمان و بسیج ساماندهی شدند، ارجاع داده شدند. ۳۰۰ هزار نفر سرپایی درمان شدند. ۱۰۰ هزار نفر به بیمارستان‌ها ارجاع شدند که باز این‌ها تعداد زیادشان در واقع در خانه‌ها درمان شدند.

رئیس سازمان بسیج با بیان اینکه الان شرایط در کشور به عنوان شرایط تحت کنترل و مدیریت است، ادامه داد: این طرح بسیج ملی یکی از کار‌های بزرگی است که باز به عنوان یک تجربه موفق مورد تأیید و تحسین سازمان بهداشت جهانی قرار گرفت. در این طرح ۸۰۰ هزار بسیجی سازماندهی شده، ۶۰۰ هزار نفر در قالب ۵۳ هزار و ۲۰۰ تیم تاکنون به کار گیری شدند. این البته تیم‌هایی است که کار غربالگری را انجام می‌دهد و سایر تیم‌ها که تیم‌های ضدعفونی کننده محیط و اماکن هستند، در واقع حدود ۴۰ هزار تیم هستند و مجموعاً ۴۰۰ هزار نفر بسیجی را شامل می‌شوند. وی تأکید کرد: تیم‌هایی که در مبادی ورودی و خروجی شهر‌ها استقرار پیدا کردند، در کنار سایر دستگاه‌ها ایجاد فاصله اجتماعی را مدیریت می‌کنند و تیم‌هایی که تولید ماسک، مواد ضدعفونی و لباس مخصوص کادر‌های درمانی را انجام می‌دهند ۳۸۰۰ تیم و گروه جهادی را شامل می‌شوند. در مجموع بیش از ۲ میلیون نفر بسیجی در مقابله با کرونا به صورت مستقیم در حال حاضر در سطح کشور خدمت می‌کنند.

رسالت بسیج تبدیل تهدید به فرصت است
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه افزود: در هر حال، خدمت به مردم و درک مشکلات مردم جزو اصلی‌ترین وظایف است. تبدیل کردن تهدیدات به فرصت‌های سازنده جزو رسالت‌های بسیج است. ما در شرایط فعلی حتی نسبت به بخشی از مردم عزیزمان که نان‌آور‌های خانواده‌ها بوده و کارشان را از دست داده‌اند، بسته‌های مواد غذایی و میلیون‌ها بسته مواد شوینده و ضدعفونی در سراسر کشور بین آن‌ها توزیع شده و در واقع خدمت ناچیزی که ما می‌توانستیم انجام دهیم. با توجه به شعار سال هم که سال جهش تولید از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده، ما حتماً باید تلاش‌های مضاعف کنیم. ۲۵۰ هزار شغل را در برنامه بسیج برای سال ۹۹ پیش‌بینی کردیم که حتماً در این زمینه تلاش خواهیم کرد. بخشی از این استعداد‌ها و توانایی‌ها به روش تثبیت شغل‌هایی است که ممکن است در دوران کرونا آسیب دیده باشند و یا در واقع، مانع آسیب به مشاغل بشویم که این شامل واحد‌های تولیدی اعم از مشاغل خرد و خانگی می‌شود ان‌شاءالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به ویژه بسیج با توسل به مدد الهی و پیگیری تدابیر مقام معظم رهبری و روحیه جهادی حتماً تا آخرین لحظه در کنار مردم خواهد بود و به عنوان فرزندان مردم خدمتگزار مردم خواهد بود.

سردار سلیمانی همچنین درباره دوران پسا کرونا هم گفت: کرونا همه چیز را تحت تأثیر قرار داده و پیامد‌های خاص خودش را خواهد داشت و روشن شده که نظام‌هایی که متکی بر مردم هستند، بهتر می‌توانند شرایط را مدیریت کنند چرا که مردم نظام را از خودشان می‌دانند و در واقع، به راحتی برای کاهش مشکلات و اداره وضعیت ایفای نقش می‌کنند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار