نامزدهای بهترین عکس خبری سال ۲۰۲۰
کد خبر: 996139
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B8l
تاریخ انتشار: ۰۲ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۴
بنیاد غیر انتفاعی ورلد پرس فوتو مانند هر سال از بین هزاران عکس خبری ارسالی به بخش مسابقه این بنیاد، شش نامزد برترین عکس خبری سال ۲۰۲۰ را معرفی کرد.
مهدی ندافی
سرویس فرهنگ‌وهنر جوان آنلاین: بنیاد عکس خبری جهان (World Press Photo) نامزد‌های عکس خبری سال را معرفی کرد. این نامزد‌ها از بین ۷۳۹۹۶ عکس ارسالی توسط ۴۲۰۰ عکاس از ۱۲۵ کشور جهان به این مسابقات برای کسب عنوان بهترین عکس خبری جهان در سال ۲۰۲۰ ارسال شده بودند انتخاب شده‌اند.
 
طبق اطلاعیه‌ای که از طرف این بنیاد منتشر شده نامزد‌های جوایز امسال در بخش‌های مختلف از جمله ۶ فینالیست عکس خبری جهان، سه فینالیست داستان عکس خبری جهان و سه فینالیست برای هر کدام از هشت بخش مختلف این مسابقه در سال ۲۰۲۰ معرفی شده‌اند. لکژتو ماکولا (Lekgetho Makola) از داوران این مسابقه در مورد نامزد‌های این دوره عکس خبری سال گفت:

در این دوره پر خشونت و کشمکشی که ما در آن زندگی می‌کنیم بسیار مهم است که تصویری داشته باشیم که برای مردم الهام بخش باشد. هر تصویری که به این سطح می‌رسد عکسی خوب از لحاظ فنی محسوب می‌شود بنابراین داوری فقط در مورد تکنیک عکاسی صورت نگرفته و تأثیر بر جامعه هم مدنظر قرار گرفته است.

تصاویر زیر شش عکس برگزیده از بین بیش از ۷۳۰۰۰ عکس شرکت داده شده در این مسابقه است.

در عزای بستگان – صانحه هوایی پرواز ۳۰۲ اتیوپی
عکاس: مولوگِتا آیئِن (Mulugeta Ayene)
 
نامزدهای بهترین عکس خبری سال ۲۰۲۰

تصویر زنی را نشان می‌دهد که در عزای بستگان خود در محل سقوط هواپیمای ET۳۰۲ خطوط هواپیمایی اتیوپی به‌صورت خود خاک می‌پاشد.

درگیری با پلیس در جریان تظاهرات ضددولتی
عکاس: فاروق باتیچه (Farouk Batiche)
 
نامزدهای بهترین عکس خبری سال ۲۰۲۰

دانشجویان در جریان تظاهرات ضد دولتی در الجزایر با پلیس ضد شورش درگیر شده‌اند.

آوای رسا
عکاس: یاسویوچی چیبا (Yasuyoshi Chiba)
 
نامزدهای بهترین عکس خبری سال ۲۰۲۰

در تاریخ ۱۹ ژوئن مرد جوانی در زیر نور فلاش تلفن‌های همراه در تاریکی شهر خارطوم در حال خواندن شعر است و معترضین با شعار‌هایی خواستار پایان حکومت نظامی هستند.

بیداری
عکاس: تامِک کاکزور (Tomek Kaczor)
 
نامزدهای بهترین عکس خبری سال ۲۰۲۰

تصویر دختر ۱۵ ساله ارمنی را نشسته روی صندلی چرخ‌دار در اردوگاه پناهندگان پودکوا لهستان نشان می‌دهد درحالی‌که دختر به‌تازگی از حالت بهت زدگی به دلیل سندروم تسلیم بیدار شده است.

ملاقات با جنگجوی مجروح کُرد در بیمارستان
عکاس: ایورپریکت (Ivor Prickett)
 
نامزدهای بهترین عکس خبری سال ۲۰۲۰

احمد ابراهیم جگنگجوی ۱۸ ساله کُرد که در تاریخ ۲۰ اکتبر در بیمارستانی در حسکه سوریه بستری است. بستگان در ابتدا به‌خاطر ترس از جراحات پسر تمایلی به ورود به اتاق نداشت، اما پرستار اورا متقاعد کرد تا وارد اتاق شود دست احمد را بگیرد و مکالمه کوتاهی با هم داشته باشند.

دفتر پشت جنگ
عکاس: نیکیتا تریوشین (Nikita Teryoshin)
 
نامزدهای بهترین عکس خبری سال ۲۰۲۰

مردی تاجر در تاریخ ۱۸ فوریه در نمایشگاه بین االمللی تجهیزات دفاعی، یک جفت خمپاره ضد تانک را با خود بیرون می‌برد.

برندگان جایزه عکس خبری سال روز ۱۶ آوریل (۲۸ فروردین) معرفی می‌شوند و سپس از تاریخ ۱۸ آوریل در سراسر جهان به نمایش گذاشته می‌شوند. شما هم می‌توانید نامزد‌های بهترین عکس خبری سال را در وب‌سایت wwp مشاهده کنید.
منبع: زومبیت
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار