تخصیص اعتبار و پرداخت مطالبات هنرمندان اولویت اول ماست
کد خبر: 995928
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B5M
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۶:۲۰
مدیر کل جدید هنر‌های نمایشی وزارت ارشاد:
مدیر کل جدید هنر‌های نمایشی می‌گوید، اولویت نخست‌مان در آغاز فعالیت‌ها مشخص کردن مطالبات هنرمندان و تخصیص اعتبار به آنهاست.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: قادر آشنا در گفتگو با فارس گفت: واقعیت این است که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای من تکلیف مشخص کرد و من احساس کردم تکلیفی بر گردنم است و باید آن را ادا کنم.

وی در ادامه افزود: این روز‌ها کاملاً هم به مسائل، مشکلات و بحران‌ها واقف هستم، اما حس کردم در این شرایط سخت باید دینی ادا کنم، وگرنه در شرایط معمولی همه می‌توانند کار کنند.

آشنا در پاسخ به این سؤال که چه دغدغه‌ای پس از آغاز فعالیت‌ها در ذهن دارد و باید آن را به انجام برساند، گفت: نکات فراوانی این روز‌ها در تئاتر ما وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنیم، هر چند آمدن من به مرکز یک مرتبه پیش آمد، یعنی روز گذشته جناب وزیر با من صحبت کردند و امروز (دیروز) هم حکم من زده شد، در حالی که من حتی در تهران هم نبودم. تصور من این است که با حمایت‌های جناب وزیر، معاونت هنری و مجموعه استان‌ها، بخش عمده‌ای از مطالبات به جا مانده هنرمندان را برنامه‌ریزی کنیم تا پرداخت و مشکلات‌شان کمتر شود. میر کل جدید هنر‌های نمایشی در پایان گفت: ان‌شاءالله با همکاری هنرمندان و مسئولان بتوانیم قدمی در راستای اعتلای فرهنگ تئاتر کشور برداریم.

سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز گذشته در حکمی «قادر آشنا» را به عنوان مدیر کل هنر‌های نمایشی منصوب کرد.

در حکم سیدعباس صالحی خطاب به قادر آشنا آمده است: «نظر به تعهد، توان و تجربیات ارزنده جناب عالی در عرصه‌های فرهنگی و هنری بنا به پیشنهاد معاون امور هنری به موجب این حکم به سمت مدیر کل هنر‌های نمایشی منصوب می‌شوید. هنر‌های نمایشی به عنوان هنر بنیادین نقش بی‌بدیلی در بالندگی سایر رشته‌های هنری دارد و انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی دقیق و تعامل سازنده با هنرمندان تئاتر نسبت به توسعه کمی و کیفی آن و همچنین کمک به فعال‌سازی مراکز کشف و پرورش استعداد‌های درخشان نمایش کشور گام‌های مؤثری بردارید.» آشنا پیش از این رئیس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر، مدیرکل هنر‌های نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و البرز و سرپرست موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران بوده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار