تولید روزانه بیش از ۲ هزار ماسک در «تماشاخانه سرو»
کد خبر: 995772
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004B2q
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۴۰
پیرو فعالیت گسترده عده‌ای از هنرمندان تئاتر برای تولید ماسک در تماشاخانه سرو، این تولیدات به بیش از ۲ هزار ماسک در طول روز رسید و احتمال گسترش آن با تولید گان‌های پزشکی هم وجود دارد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: به گزارش فارس، تعدادی از هنرمندان تئاتر با خلاقیت مصطفی بیات مدتی است که فعالیت تولید ماسک به جای اجرای نمایش را به دلیل شیوع ویروس کرونا در تماشاخانه سرو آغاز کرده‌اند.

مصطفی بیات هنرمند خلاق تئاتر در این باره گفت: این روز‌ها تولید ماسکمان به مرز هزارو ۵۰۰ تا ۲ هزار عدد در طول روز رسیده است. ما روز گذشته برای شهر‌های فریدون‌کنار، گیلان و لرستان نزدیک ۵۰۰ عدد ماسک برای هر شهر ارسال کردیم.

وی با اشاره به اینکه مسئول توزیع ماسک به مناطق امیرحسین شفیعی مدیر تماشاخانه سرو است، گفت: خوشبختانه این روز‌ها تولیدمان خیلی بالا رفته است و بیشتر هم در کارگاه‌ها و خانه‌ها یک تعداد بچه‌های هنرمند تئاتری مشغول کار هستند. بیات در ادامه افزود: ما پارچه و لوازم را برای دوستانمان ارسال می‌کنیم، آن‌ها ماسک‌ها را می‌دوزند و مجدداً برای ضدعفونی و استریل شدن برای ما ارسال می‌کنند، ما با کمک‌های مردمی موفق شدیم دو دستگاه اشعه UV بخریم و ماسک‌ها را با این دستگاه ضدعفونی می‌کنیم و اتفاق‌تر و تمیز و خوبی شد.

وی همچنین گفت: تعدادی از هنرمندان هم که فرصت کار با ما نداشتند در قالب وجه نقد به ما کمک کردند، مثلاً حتی برایمان پارچه فرستادند، امروز هم ما همچنان در سرو فعالیت داریم، اما فردا روز توزیع عمومی است و قرار است در مناطق محروم خود بچه‌های هنرمند ماسک توزیع کنند.

این هنرمند تئاتر درباره لوازم مورد نیازشان گفت: الان ما چرخ خیاطی به اندازه کافی در سرو داریم، اما از فردا که دیگر در سرو تولید نداریم و مثل روند سابق در منازل شروع به تولید می‌کنیم در منازل ممکن است نیاز به چرخ خیاطی داشته باشیم.

وی همچنین یادآور شد: من شنیدم این روز‌ها بیمارستان‌ها در زمینه گان‌های بهداشتی، لباس‌های مخصوص پزشکان و پرستاران در مضیقه هستند، تصمیم داریم احتمالاً با چند نفری که در این امر آشنایی دارند صحبت کنیم و بتوانیم این لباس‌ها را بدوزیم و باید بررسی کنیم که چرخ‌های خیاطی ما امکان دوخت و دوز دارند یا خیر.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار