زنان پای کار جبهه مبارزه با کرونا از پزشک و پرستار تا معلم و جهادگر
کد خبر: 995567
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AzX
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۵
چند حکایت از فداکاری بانوان سرزمین‌مان در روز‌های کرونایی
اوضاع فوق‌العاده‌ای که در پی شیوع ویروس کرونا در کشور ایجاد شد فضای متفاوتی را به‌وجود آورد، فضایی که طی آن عیار بسیاری از افراد و گروه‌ها بیش از پیش عیان شد. در این میان کم نیستند افرادی که در شرایط پیش آمده با فداکاری و از جان گذشتگی وارد میدان شدند تا بتوانند در مدیریت شرایط خاص به‌وجود آمده در کنار مردم باشند و تحمل اوضاع را برای آن‌ها آسان‌تر کنند.
محمدمهدی نیک‌ضمیر
سرویس جامعه جوان آنلاین: همیشه در سختی‌ها و بزنگاه‌های زندگی است که عیار انسان‌ها مشخص می‌شود. حالا هم به‌واسطه شیوع یک ویروس ناشناخته در کشور و حتی در دنیا شرایطی خاص به‌وجود آمده است. ویروس با سرعتی غیر قابل پیش‌بینی گسترش می‌یابد و همین مسئله نگرانی‌هایی را برای برخی افراد در پی داشته است. بعضی‌ها در را به روی خود بسته‌اند و تنها به سلامت خود و اطرافیان‌شان فکر می‌کنند، اما بعضی دیگر در این شرایط سخت در کنار هموطنان‌شان ایستاده‌اند و به سهم خود برای خروج از این شرایط سخت دین‌شان را ادا می‌کنند. در این میان بانوان کشورمان چه در کسوت پزشک، چه در لباس پرستار، جایگاه معلم و یا در نقش یک جهادگر و بسیجی ساده هر کدام به گونه‌ای در تلاشند تا کمک کنند افراد کمتری بیمار شوند و بیماران بیشتری بهبود یابند. چه آن بانوی پزشکی که پس از ساعت‌ها کار و تلاش برای بهبود بیماران کرونایی خودش دستور بستری خود را می‌نویسد و چه آن زن جهادگر بسیجی که ساعت‌ها در کارگاه‌های دوخت لباس و ماسک ویژه برای محافظت در برابر بیماری کرونا مخلصانه تلاش می‌کند و برای مهار این بحران بی‌ادعا و مادرانه حضور دارد.

اوضاع فوق‌العاده‌ای که در پی شیوع ویروس کرونا در کشور ایجاد شد فضای متفاوتی را به‌وجود آورد، فضایی که طی آن عیار بسیاری از افراد و گروه‌ها بیش از پیش عیان شد. در این میان کم نیستند افرادی که در شرایط پیش آمده با فداکاری و از جان گذشتگی وارد میدان شدند تا بتوانند در مدیریت شرایط خاص به‌وجود آمده در کنار مردم باشند و تحمل اوضاع را برای آن‌ها آسان‌تر کنند. در این میان حرکت چند تن از بانوان کشورمان در این روز‌ها آنچنان زیبا و تأثیرگذار بود که زبانزد شده و دست به دست در فضای مجازی می‌گردد. از حرکت زیبای پرستار بیمارستان مسیح دانشوری در به تعویق انداختن مراسم ازدواجش برای رسیدگی به اوضاع بیماران گرفته که تحسین رهبر انقلاب را در پی داشت تا حرکت معلم خوزستانی که برای ادامه روند تعلیم و تربیت شاگردان یخچال خانه‌اش را به تخته وایت‌برد تبدیل کرد و در این روز‌های خاص استوار ایستاده تا مبادا خللی در فرآیند تعلیم و تربیت شاگردانش رخ دهد.

پرستاری که از سوی مقام معظم رهبری تقدیر شد

با جدی‌تر شدن ماجرای شیوع کرونا در کشور هر چند بودند کسانی که در شرایط پیش آمده به دنبال سوءاستفاده از نیاز مردم و ماهی گرفتن از آب گل‌آلود، ماسک و دستکش احتکار کردند و الکل‌های تقلبی به مردم فروختند، اما در این میان افراد بسیاری هم مسئولانه و فداکارانه ایستادگی کردند. در این بین حرکت زیبای چند تن از بانوان کشورمان آنچنان تحسین‌برانگیز بود که در فضای مجازی دست به دست می‌چرخد و حتی واکنش رهبر انقلاب را در پی داشت. بانوی پرستاری که مراسم عروسی‌اش را به خاطر رسیدگی به بیماران کرونایی به تعویق انداخت. این حرکت مسئولانه حتی از سوی مقام معظم رهبری مورد تقدیر قرار گرفت و الگویی از زن متعهد و متخصص ایرانی را به تصویر کشید. زنی که در دنیا کم‌نظیر است.

خلاقیت بانوی معلم در برپایی کلاس درس مجازی با یخچال!

تصویر دیگری از فداکاری و تعهد بانوان در انجام وظایف‌شان در این روز‌های سخت مربوط به خانم معلم متعهد اهل حمیدیه خوزستان است. این معلم دلسوز که در شرایط تعطیلی اجباری به خاطر شیوع کرونا همچنان به وظایف معلمی خود عمل می‌کند و کلاس‌هایش به صورت مجازی دایر است. این بانوی معلم، چون تخته وایت‌برد ندارد و نمی‌تواند از خانه خارج شود، ابتکار عمل به خرج داده و از یخچال منزلش به عنوان تخته استفاده می‌کند.

بانوی پزشکی که نسخه خودش را نوشت

تصویر نسخه‌ای که یک بانوی پزشک قمی برای خودش پیچیده و با تشخیص بیماری کرونا دستور بستری خود را داده نیز از جمله تصاویری است که در شبکه‌های اجتماعی بازتاب زیادی داشته است. (دکتر فریبا فراهى، متخصص طب اورژانس در بیمارستان کامکار قم با تشخیص کرونا و با امضای خودش بستری شده است).

روز‌های کرونایی هم دیر یا رود به پایان می‌رسد، اما حکایت فداکاری‌ها و حرکت‌های زیبای زنان و مردان این سرزمین برای مهار این ویروس سرکش روایتی از تعهد، اخلاق و احساس مسئولیت است که ماندگار خواهد بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار