تهران باید هزینه اقدامات ضد ایرانی ترامپ را افزایش دهد
کد خبر: 995398
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Awo
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۲
کارشناس مسائل بین‌الملل:
یک کارشناس مسائل بین‌الملل، با اشاره به نامه اخیر وزیر خارجه کشورمان به دبیرکل سازمان ملل متحد درباره ضرورت لغو تحریم‌ها علیه ایران با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشورمان گفت: وزیر امور خارجه باید در راستای انجام وظایف خود به صورت گسترده‌تر به این نامه‌نگاری‌ها و تأکید بر ضرورت لغو تحریم‌ها علیه ایران ادامه دهد تا هزینه‌های اقدامات ضد ایرانی دولت واشنگتن بر این کشور افزایش پیدا کند.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: فؤاد ایزدی، در گفتگو با ایسنا در پاسخ به این سؤال که آیا نامه‌نگاری‌های اخیر ظریف در مورد ضرورت حذف تحریم‌ها علیه ایران با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تأثیر منفی این تحریم‌ها در مقابله ایران با این ویروس می‌تواند باعث افزایش فشار جامعه جهانی بر امریکایی‌ها جهت لغو تحریم‌ها علیه ایران شود، اظهار کرد: این گونه اقدامات می‌تواند بر افزایش فشار جامعه جهانی بر امریکا در خصوص ضرورت لغو تحریم‌های یکجانبه دولت واشنگتن علیه ایران تأثیرگذار باشد، امریکایی‌ها در عرصه جهانی تاکنون جنایات زیادی انجام داده‌اند ولی فشار‌های گسترده جهانی می‌تواند باعث شود که آن‌ها تغییراتی را در سیاست‌های خود ایجاد کنند.

وی با اشاره به اینکه تحریم‌های امریکا مانع از ورود اقلام پزشکی مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا به ایران شده است، خاطرنشان کرد: ایران کشوری ثروتمند است ولی اکنون با مشکل فروش نفت و نقل و انتقالات پول روبه‌رو است و بانی اصلی این مشکلات دولت امریکا است.

این استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه در دو سه روز آینده قرار است در امریکا و در چند کشور دیگر تظاهرات‌هایی در راستای ضرورت لغو تحریم‌ها علیه ایران برگزار شود، ادامه داد: وزیر خارجه کشورمان نیز در راستای انجام وظایف خود باید به این نامه‌نگاری‌ها و فشار‌ها به صورت گسترده‌تر ادامه دهد تا هزینه‌های اقدامات ضدایرانی دولت امریکا برای این کشور در عرصه جهانی افزایش پیدا کند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اظهارات مقامات امریکایی مبنی بر اینکه طرفدار ملت ایران هستند، اظهار کرد: این اظهارات دروغ بزرگی است چرا که قربانی تحریم‌های امریکا، مردم ایران هستند و شیوع ویروس کرونا در کشور با توجه به موضوع تحریم‌ها مشکلات زیادتری را برای عموم مردم ایران به وجود آورده است.

فؤاد ایزدی در پاسخ به این سؤال که با توجه به تأکید تهران بر ضرورت لغو تحریم‌ها علیه ایران تاکنون در روز‌های اخیر چندبار مقامات امریکایی بر ضرورت آزادی زندانیان امریکا در ایران تأکید کرده‌اند و آیا این امکان وجود دارد که در ازای آزادی این زندانیان، امریکا بخشی از تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند، تصریح کرد: این اقدام امریکایی‌ها به نوعی فرار به جلو است. قبلاً زندانیان امریکایی در ایران آزاد شده‌اند ولی نه تنها تحریم‌ها برداشته شده بلکه افزایش نیز پیدا کرده است. به نظر می‌رسد ارتباط دادن این دو موضوع یک شیوه تبلیغاتی از سوی آنهاست و ما حتی زندانیان امریکایی را نیز آزاد کنیم، تحریم‌ها برداشته نمی‌شود چرا که تجربیات قبلی مؤید این موضوع است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار