افزایش ۸ درصدی قیمت نفت پس از سقوط بی‌سابقه
کد خبر: 994750
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AmM
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۵:۵۰
قیمت نفت در بازار‌های جهانی با امید به اجرای محرک‌های اقتصادی در جهان با ۸ درصد افزایش به مرز ۳۷ دلار نیز رسید.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش رویترز، قیمت نفت پس از بیشترین کاهش یک روزه نزدیک به ۳۰ سال گذشته، دیروز دوباره جان گرفت و افزایش حدود ۸ درصدی را ثبت کرد. به دنبال انتظار سرمایه‌گذاران برای اجرای محرک‌های اقتصادی در بحبوحه جنگ قیمتی میان عربستان و روسیه و این موارد ابتلا به کرونا در چین کاهش یافته‌است، قیمت نفت افزایش یافت.

دونالد ترامپ گفت: برای حمایت از اقتصاد امریکا گام‌های مهمی علیه تأثیرات شیوع کرونا برخواهد داشت و در مورد کاهش مالیات بر دستمزد با جمهوری‌خواهان گفتگو خواهد کرد. هر بشکه نفت برنت با ۳۲/ ۲ دلار افزایش ۶۳/ ۳۶ دلار فروخته‌شد و نفت خام امریکا با ۰۳/ ۲ دلار افزایش ۱۶/ ۳۳ دلار معامله شد. هر دو شاخص نفتی در ابتدای معاملات تقریباً ۸ درصد افزایش را ثبت کرده‌بودند.

این دو شاخص نفتی روز گذشته را با کاهش ۲۵ درصدی به پایان بردند و کمترین قیمت از فوریه ۲۰۱۶ را رقم زدند که بیشترین کاهش یک‌روزه از ۱۷ ژانویه ۱۹۹۱ به شمار می‌رود، زمانی قیمت نفت به علت جنگ خلیج فارس سقوط کرد.

جفری هالری، تحلیل‌گر ارشد بازار در یادداشتی نوشت: «در زمان بحران، هیچ چیزی برای بازگرداندن اعتماد و اطمینان مهم‌تر از دولتی نیست که خود را آرام و اوضاع را تحت کنترل نشان دهد، هراندازه که این کنترل ممکن است، دشوار باشد.» همچنین از دیگر عوامل افزایش قیمت نفت خام، امید به مصالحه در جنگ قیمتی و احتمال کاهش تولید امریکاست، هرچند تحلیلگران هشدار دادند افزایش قیمت نفت ممکن است موقتی باشد، زیرا تقاضا برای نفت به علت تأثیرات اقتصادی شیوع کرونا صدمه دیده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار