از تشکیل ستاد پشتیبانی به ریاست روحانی تا بررسی راهکارها در نشست سران قوا
کد خبر: 994522
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Aig
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۲
جزئیات جلسه فوق‌العاده مجلس درباره کرونا
عضو هیئت‌رئیسه مجلس با بیان جزئیاتی از جلسه امروز پارلمان برای بررسی راه‌های مقابله با "کرونا" گفت: در این جلسه مقرر شد تا ستاد پشتیبانی به ریاست رئیس‌جمهور برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تشکیل شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: اکبر رنجبرزاده عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به جلسه فوق‌العاده مجلس برای بررسی راه‌های مقابله با کرونا، گفت: نمایندگان مجلس در این جلسه نظرات‌شان را پیرامون اقدامات دولت و برای مقابله با شیوع ویروس کرونا مطرح کردند.

وی افزود: برآیند صحبت‌هایی که در این جلسه مطرح شد، این بود که خطر ویروس کرونا باید در بین مردم و به‌ویژه مسئولان جدی گرفته شود، در سطوح مدیریتی و مسئولین کشور باید باورشان بیشتر و عمیق‌تر شود و مردم عادی نیز بدانند که خطر این موضوع خیلی فراتر از آن چیزی است که نادیده گرفته شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اضافه کرد: در این جلسه مقرر شد که مردم نسبت به خطر شیوع ویروس کرونا در کشور آگاهی و هوشیاری بیشتری پیدا کنند و مسائل برای آن‌ها خیلی شفاف‌تر و روشن‌تر گفته شود.

رنجبرزاده تصریح کرد: مردم باید ترددهایشان را محدود کنند، باید جا‌هایی که قرنطینه می‌شود، آذوقه و مواد خوراکی و بهداشتی در اختیارشان قرار داده شود، اینکه به مردم بگوییم صرفا در خانه‌تان بمانید و خوراکی نداشته باشید، نمی‌شود؛ همچنین در این جلسه علاوه بر این موضوعات، مقرر شد که بسته‌های آموزشی و تیم‌های مراقبتی محلات شکل گیرد، این‌ها موضوعاتی بود که در جلسه امروز بحث شد.

وی افزود: همچنین در این جلسه مقرر شد که نسبت به تأمین فضا‌های مورد نیاز بیمارستان‌ها در شهرستان‌های مختلف اقدامات لازم صورت گیرد و وزیر بهداشت نیز اعتبارات مورد نیازش را به صورت مکتوب کند در اختیار سران قوا قرار دهد، البته مقرر شد تا برای تصمیم‌گیری از ظرفیت‌های سفرا و کشور‌های دیگر نیز بهره‌گیری شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس ادامه داد: در این جلسه که ستاد پشتیبانی مقابله با کرونا با محوریت شخصِ رئیس‌جمهور و یا در صورت نبود وی، با مسئولیت معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل شود تا این ستاد دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا که ریاست آن به عهده وزیر بهداشت است را اجرایی کند.

رنجبرزاده تأکید کرد: به عنوان مثال وقتی شاهد مسافرت‌های افراد زیادی به شهر‌های شمالی هستیم، این یعنی اینکه ستاد پشتیبانی که شخص رئیس‌جمهور باید مسئولیت آن را عهده‌دار باشد، وظایفش را به خوبی انجام نمی‌دهد، نباید طوری باشد که یک استاندار و یا یک رئیس دانشگاه تصمیم ستاد مقابله با کرونا اجرا کند، در صورتی که وظیفه شخص رئیس‌جمهور و معاون اول اوست که این اقدامات را انجام دهند، در بالاترین سطح باید دستورالعمل‌ها صادر شود.

وی با بیان اینکه در این جلسه مقرر شد که همه تحت فرماندهی ستاد پشتیبانی فعالیت کنند، اظهار داشت: مثلا اگر قرار است تعطیلی ادارات صورت گیرد، رئیس‌جمهور باید دستورالعمل را اجرایی کند و رؤسای قوا نیز باید کار را پیش ببرند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس ادامه تأکید کرد: در این جلسه قرار شد که همگرایی بین مسئولین و پیگیری برای اقدام، اجرا و درمان از ناحیه وزیر بهداشت انجام شود، اما بخش پشتیبانی و دستورالعمل‌های اجرایی، به جز بخش درمان از سوی شخصِ رئیس‌جمهور صورت گیرد و وی شخصا وارد عمل شود.

رنجبرزاده اضافه کرد: قوه‌قضائیه و مقننه آمادگی کامل برای هرگونه همکاری با دولت جهت مقابله با گسترش ویروس کرونا را دارند، به طوری که آقای لاریجانی نیز در این جلسه گفت که اگر کمبود منابع مالی، قانونی و اعتباری نیز وجود دارد، وزیر بهداشت به شورای هماهنگی سران قوا در نامه‌ای اعلام کند تا مورد بررسی قرار گیرد.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت مقرر شد که سران قوا جلساتی برای اقدامان بیشتر جهت مقابله با گسترش شیوع ویروس کرونا داشته باشند و موضوع پشتیبانی امور نیز به شخص رئیس‌جمهور و یا معاون اول وی واگذرا شود تا هماهنگی‌های لازم از این طریق برای تسریع در مقابله با ویروس کرونا صورت گیرد.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار