واردات نفت چین افزایش یافت
کد خبر: 994516
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Aia
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۷

سرویس اقتصادی جوان آنلاین: واردات نفت خام چین در دو ماه اول ۲۰۲۰ به‌رغم گسترش ویروس کرونا ۲/ ۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت.
به گزارش رویترز، واردات نفت خام چین در دو ماه اول ۲۰۲۰ به‌رغم گسترش ویروس کرونا ۲ /۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشت. پالایشگاه‌های چین ذخایر خود را قبل از آغاز تعطیلات سال نوی چینی پر کرده بودند. واردات نفت خام بزرگ‌ترین وارد‌کننده نفت دنیا در ژانویه و فوریه ۰۹/۸۶ میلیون تن معادل ۴۷/ ۱۰ میلیون بشکه در روز بود. چین در سال گذشته میلادی در همین دوره ۸۳/ ۸۱ میلیون تن معادل ۱۲/ ۱۰ میلیون بشکه در روز وارد کرده بود، ولی واردات آن در ماه دسامبر ۷/ ۱۰ میلیون بشکه در روز بود که بالاتر از واردات نفت در سال‌جاری میلادی است.
واردات گاز طبیعی چین هم ۸ /۲ درصد به صورت سالانه افزایش داشت و به ۸ /۱۷ میلیون تن رسید.
اطلاعات سال جدید در چین همیشه تحت‌تأثیر تعطیلات سال نوی چینی بوده و امسال هم انتشار ویروس کرونا این تعطیلات را طولانی‌تر و تجارت را مختل کرده است.
پالایشگاه‌های چین همواره واردات نفت خام خود را قبل از آغاز تعطیلات سال نو که در بیست و چهارم ژانویه آغاز می‌شود، افزایش می‌دهند.
با انتشار ویروس کرونا در اواخر ژانویه، چین تعطیلات سال نو را طولانی‌تر و در چندین شهر محدودیت‌های رفت و آمد برقرار کرد. سایر راه‌های حمل‌و‌نقل هوایی و زمینی هم بسته شدند.
واردات بالای نفت باعث افزایش سطح ذخایر نفت‌خام چین شد، چون پالایشگاه‌ها فعالیت خود را برای مقابله با کاهش شدید مصرف محصولات پالایش شده نفتی مثل سوخت جت و خودرو پایین آورده‌اند. طبق اطلاعات شرکت کپلر، ذخایر نفت چین به رکورد ۷۸۲ میلیون بشکه در اواخر فوریه رسید.
پالایشگاه‌های دولتی پتروچاینا و سینوپک فعالیت خود را ۱۰ تا ۲۰ درصد در فوریه پایین آوردند، در‌حالی‌که فعالیت برخی پالایشگاه‌های مستقل در شرق چین تا کمتر از نصف کاهش یافت. صادرات محصولات پالایش شده چین طی دو ماه اول سال جدید میلادی ۶/ ۱۶ درصد به صورت سالانه افزایش داشت و به ۷۵ /۱۰ میلیون تن رسید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار