یک ذره غرور و عزت ملی هم بد نیست!
کد خبر: 993984
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Aa0
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۶
پس از توئيت شرم‌آور صادق زيباكلام كه ترامپ را با زبان انگليسي خطاب قرار داد و با تشكر از اعلام آمادگي ترامپ براي كمك به مردم ايران، نوشت كه «از آنجا كه دولت ايران نمي‌تواند پيشنهاد را بپذيرد، تجهيزات پزشكي مورد نياز را مي‌توان از طريق فدراسيون بين‌المللي صليب سرخ و هلال احمر فرستاد»، حالا روزنامه اعتماد هم واكنش سرد و منفي وزارت خارجه كشورمان به اعلام آمادگي امريكا براي كمك به ايران را «موضعي كه الزاماً درست نيست» خوانده است.

روزنامه اعتماد در يادداشتي با عنوان «كرونا و كمك‌هاي بین‌المللی» به قلم «كوروش احمدي» نوشته كه «ترامپ شنبه گذشته براي كمك به ايرانيان در مورد كرونا اعلام آمادگي كرد و گفت “ تنها كاري كه ايران بايد بكند اين است كه اين كمك‌ها را بخواهد.”يك روز قبل پمپئو، وزير خارجه امريكا نيز اعلام كرده بود كه“ امريكا رسماً از طريق سفارت سوئيس پيشنهاد كمك به مردم ايران ” را ارائه كرده كه ظاهراً به ملزومات خاص براي مبارزه با كرونا مربوط مي‌شود... واكنش سرد و منفي سخنگوي وزارت خارجه ايران در قبال اعلام آمادگي امريكا براي كمك قابل درك است، اما الزاماً موضع درستي نيست».

اين روزنامه اصلاح‌طلب در ادامه نوشت: «ويروسي كه با آن درگيريم، مرز نمي‌شناسد، دركي از دوستي‌ها و دشمني‌هاي سياسي ندارد و ملاحظات سياسي را درك نمي‌كند. بنابراين با توجه به تهديد جهاني ناشي از اين ويروس ضروري است كشورها نيز سياست‌هاي خود را متناسب با ويژگي‌هاي اين ويروس تنظيم كنند».

كرونا سياسي نيست اما آيا الياس حضرتي مديرمسئول روزنامه اعتماد اگر گرسنه باشد، مي‌تواند از كسي كه قاتل پدرش است و در مرگ فرزندانش هم مستقيم و غيرمستقيم نقش دارد و از طرفي در اداره امور خودش هم مانده و نتوانسته فرزندان خود را هم سير كند، دعوت به كمك را بپذيرد؟ كرونا سياسي نيست اما يك ذره غرور و عزت ملي هم بد نيست! آيا امريكا قاتل سردار ما نيست؟ آيا امريكا با تحريم دارويي ملت قاتل فرزندان اين ملت نيست؟

در روزهاي اخير، پس از آنكه شهردار نيويورك اعلام كرد كه هر 72 ساعت، متروي نيويورك ضدعفوني مي‌شود، نيويورك تايمز در نوشته‌اي يادآور شد كه اين اتفاق در تهران روزي چهار بار روي مي‌دهد. ترامپ به شدت در مورد نحوه مقابله با ويروس كرونا مورد انتقاد احزاب مخالف است و در مورد آمارها هم در امريكا پنهان‌کاری مي‌شود. با اين حال باز هم اصلاح‌طلبانی از ايران، چشم اميد به نماد غرب وحشي بسته‌اند؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار