قرارگاه خاتم متروی تهران- پردیس را می‌سازد
کد خبر: 993975
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AZr
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۴
معاون وزیر راه با بیان اینکه قرارگاه خاتم‌الانبیا زمینه‌ساز ورود سرمایه بخش خصوصی به پروژه‌های ریلی است، گفت: ۷۰ درصد منابع مالی متروی پردیس از سوی دولت تأمین می‌شود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش تسنیم، حبیب‌الله طاهرخانی در حاشیه امضای تفاهمنامه احداث، راه‌اندازی و سرمایه‌گذاری متروی پردیس به کلانشهر تهران در خصوص شرایطی که این پروژه می‌تواند در تسهیل تردد بین دو شهر ایجاد کند، اظهار کرد: این پروژه اولین مورد مشارکتی در حوزه احداث قطار‌های ریلی و مترو بوده که امیدواریم این فرایند ادامه داشته باشد.

وی افزود: این اتفاق می‌تواند کمک کند تا بعد از قرارگاه خاتم از دیگر ظرفیت‌های بخش خصوصی بهره برده و فضای جدید کسب و کار در این حوزه راه‌اندازی شود.

وی تصریح کرد: پردیس یکی از شهر‌های جدیدی است که بیشترین بارگذاری مسکن مهر در آن انجام گرفته و جمعیت آن در حال افزایش است. به همین خاطر با این شرایط در سال‌های آتی نمی‌توانیم از طریق سیستم حمل و نقل شخصی پاسخ مناسبی به تردد ساکنان پردیس به تهران داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید با تأکید بر اینکه سیستم ریلی کمک زیادی به کاهش هزینه و زمان تردد بین پردیس و تهران خواهد کرد، گفت: در کنار این دو عامل که ذکر شد وجه جانبی دیگر کاهش ترافیک و آلودگی شهر تهران است که قطعاً این پروژه ۴ هزار میلیارد تومانی می‌تواند زمینه توسعه فعالیت‌های اقتصادی را فراهم کند.

وی ادامه داد: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا تجارب گسترده‌ای در حوزه توسعه مترو در کلانشهر‌ها و ایجاد سیستم‌های ریلی در سراسر کشور دارد که این ورود قطعاً به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی این جسارت و اطمینان را خواهد داد که در حوزه پروژه‌های ریلی می‌توانند به صورت مشارکتی وارد شوند و زمینه توسعه این فعالیت را فراهم کنند.

وی اضافه کرد: از تأمین مالی این پروژه ۳۰ درصد از سوی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا و ۷۰ درصد سهم دولت است. قرار است بخشی از سهم دولت از محل منابع عمومی دولت تأمین و بخشی از منابع شرکت عمران شهر‌های جدید تأمین شود. قطعاً به بهره‌برداری رسیدن این پروژه بین تهران و پردیس شرایط و کیفیت زندگی مردم را دگرگون خواهد کرد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار