جشنواره هنری «سپیدجامگان، تیمارگران عشق» برگزار می‌می شود
کد خبر: 993881
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AYL
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳
جشنواره هنری «سپیدجامگان، تیمارگران عشق» با هدف تجلیل و قدردانی از جامعه پزشکان و پرستاران و کادر‌های درمانی مقابله با ویروس کرونا از سوی کمیته ملی کمیسیون ملی یونسکو-ایران برگزار می‌شود.
سرويس فرهنگ و هنر جوان آنلاين: به گزارش روابط عمومی کمیسیون ملی یونسکو-ایران، این کمیسیون در راستای جان‌فشانی و ایثار جامعه بزرگ پزشکی و پرستاری کشور که در این روز‌های سخت جلوه‌های بی‌نظیری از فتوت و جوانمردی را برای نجات هم وطنان از هجوم اهریمن گون «کرونا» در طبق اخلاص و پاکی نهاده‌اند، در نظر دارد، جشنواره گرافیک «سپیدجامگان، تیمارگران عشق» را با هدف پاسداشت و قدرشناسی از این فرشتگان پاکی برگزار کند

بر این اساس از همه اساتید، هنرمندان و دانشجویان عرصه فرهنگ و هنر دعوت می‌نماید در این جشنواره مشارکت کنند.
کمیسیون ملی یونسکو با الهام از این سخن جاودان مولانا جلال الدین:
«طبیبان الهیم ز کس مزد نخواهیم»
آثار دریافتی را توسط داوران معتبر بررسی و آثار برندگان را در قالب کتاب مصور چاپ و در فضای مجازی بی‌درنگ با هدف تقویت روحیه، نشاط و قدرشناسی از تیمارگران عشق منتشر خواهد کرد. همچنین با برگزاری نمایشگاهی از آثار در داخل و خارج از کشور، پیام هنرمندان متعهد ایرانی را در پاسداشت خدمات عاشقانه «سپید جامگان: تیمارگران عشق» در سطح جهانی انعکاس خواهد داد.
امید است این همراهی هوشمندانه اصحاب هنر و فرهنگ، ارج‌گزاری کوچکی به مقام بلند فرشتگان پاکی و نور باشد.

بخش‌های جشنواره
- طراحی پوستر
در این بخش هنرمندان می‌توانند ایده‌های خود را برای تجلیل از فداکاری کادر‌های درمانی و بهداشتی و اطلاع‌رسانی درباره اهمیت و ارزش خدمات ایشان در قالب پوستر‌هایی در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتی متر ارایه کنند.
- طراحی اینفوگرافی
در این بخش هنرمندان می‌توانند هشدارها، توصیه‌های پیشگیری و عوامل موثر بر پیشگیری و درمان ویروس کرونا را در قالب اینفوگرافی در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتی متر ارایه کنند.

شرایط شرکت
- طراحان گرافیک و دانشجویان بدون محدودیت سنی می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند.
- هنرمندان و اساتید پیشکسوت می‌توانند در بخش خارج از مسابقه شرکت کنند.
- از هر شرکت‌کننده حداکثر سه اثر در هر بخش برای داوری پذیرفته می‌شود.
- اصالت و اعتبار آثار ارسالی بر عهده شرکت‌کنندگان است و در صورت کپی و برداشت غیر قانونی از آثار سایر دیگران، مسئولیت آن بر عهده طراح خواهد بود.
- شرکت کنندگان باید فایل آثار را با فرمت pdf یا jpeg در ابعاد ۵۰ در ۷۰ سانتی متر و با کیفیت ۳۰۰dpi در وقت مقرر و از طریق نشانی ایمیل irartsfestival@gmail.com به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.
- دبیرخانه جشنواره با توجه به سیاست و اهداف آن می‌تواند آثار را با ذکر نام طراح در کتاب جشنواره، رسانه‌های مجازی خود، و بروشور‌ها و کاتالوگ‌های کمیته ملی یونسکو منتشر کند.

زمان‌بندی جشنواره
مهلت ارسال آثار ۲۰ فروردین ۱۳۹۹ و اعلام نتایج داوری ۲۵ فروردین خواهد بود.
همچنین نمایشگاه اصلی و نمایشگاه‌های مجازی ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ و آیین اختتامیه و اعطای جوایز نیز در همین تاریخ برگزار می‌شود.

ارکان، داوران و جوایز:
رییس جشنواره: دکتر حجت الله ایوبی
دبیر جشنواره: بابک برزویه
دبیر هیات داوران: دکتر بهنام زنگی
داوران از بین اساتید پیشنهادی: دکتر میترا معنوی‌راد، استاد قباد شیوا، دکتر بهنام زنگی، علی وزیریان، دکتر زهرا مسعودی امین، دکتر نظام‌الدین امامی‌فر، فرزاد ادیبی، کوروش پارسانژاد، مهدی محمدی
به آثار برگزیده هر بخش جوایزی به شرح زیر تعلق می‌گیرد:
۱-نفرات اول هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۳۰ میلیون ریال (مجموعه ۶۰ میلیون ریال)
۲-نفرات دوم هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۲۰ میلیون ریال (مجموعه ۴۰ میلیون ریال)
۳-نفرات سوم هر بخش لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال (مجموعه ۲۰ میلیون ریال)

-به آثار راه یافته به جشنواره گواهی شرکت و یک نسخه از کتاب مجموعه آثار جشنواره اعطا می‌شود.
پیشنهادات برگزاری جشنواره:
تشکیل دبیرخانه جشنواره با انجام خدمات: دعوت از سازمان‌ها و نهاد‌های ذیربط برای همکاری با جشنواره، تنظیم فراخوان جشنواره، تنظیم محور‌های جشنواره، طراحی نشان جشنواره، دعوت از هیات داوران از بین اساتید برجسته گرافیک، طراحی پوستر جشنواره، طراحی آگهی فراخوان جشنواره، انتشار پوستر و فراخوان ها، انتشار فراگیر اخبار و فراخوان جشنواره در شبکه‌های اجتماعی تخصصی هنری، طراحی و چاپ گواهی نامه شرکت، طراحی و چاپ لوح‌های تقدیر، داوری اولیه، داوری نهایی، دریافت آثار، مکاتبات، آماده‌سازی برای نمایشگاه، طراحی اقلام اطلاع‌رسانی نمایشگاه.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار