شهرداری ورزش گریز!
کد خبر: 993370
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AQ6
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۳:۱۵
شهرداری تهران در ۵/ ۲ سال گذشته برای سازمان ورزش رئیس انتخاب نکرده و این سازمان عریض و طویل با مسئولیت‌های فراگیر در این مدت از سوی سرپرست اداره شده است.
عليرضا سزاوار
سرویس جامعه جوان آنلاین: شهرداری پایتخت حدود دو هفته است که فراخوان داده برای انتخاب رئیس سازمان ورزش در حالی که پیروز حناچی خود سال‌هاست معاون شهردار و شهردار بوده و این موضوع نشان می‌دهد، گویا وی از توانایی مدیرانش بی‌خبر است!

در پی فراخوان شهرداری برای انتخاب رئیس سازمان ورزش، سرپرست این سازمان هم استعفا داد که این سازمان همچنان بلاتکلیف است و گفته می‌شود هنوز استعفای مجید رباطی، سرپرست غیرقانونی این سازمان هم پذیرفته نشده است. طبق قانون یک فرد نمی‌تواند بیش از چهار ماه در یک پست سرپرست بماند، ولی آقای رباطی یک‌سال سرپرست است.

فراخوان درخواست مدیر هم در حالی منتشر شد که رباطی برنامه‌های سال آینده خود را در سازمان تدوین کرده بود. در فراخوان شهرداری تهران برای انتخاب رئیس سازمان ورزش آمده بود، معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در نظر دارد از بین مدیران رسمی یا قراردادی شهرداری تهران که سابقه مدیریت مرتبط با حوزه ورزش دارند نسبت به انتخاب مدیرعامل سازمان اقدام کند.

حجت نظری، مسئول کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران دراین‌باره با بیان اینکه متأسفانه در جریان فرآیند مدیرعامل سازمان ورزش نیستم، گفت: «این کار درست نیست و مکرراً در این‌باره تذکر دادیم. اعلام فراخوان در این شرایط درست نبود و زمانی فراخوان می‌دهیم که در ابتدای دوره باشیم و شناختی نسبت به مدیران نداشته باشیم؛ فراخوان دادن در این مقطع درست نبود.»

نظری درخصوص استعفای رباطی هم گفت: «استعفای آقای رباطی سرپرست سازمان ورزش پذیرفته نشده است و ایشان باید به دستور مافوق خود عمل کرده و در محل کار حضور یابد و عدم انجام این کار تخلف است. این فرد یک طرفه استعفا داده، اما مقام بالادستی‌اش موافقت نکرده و ایشان، چون مستخدم سازمان است نباید محل کار خود را ترک می‌کرد و به نظر می‌رسد باید هیئت تخلفات در این زمینه ورود کند.»

برخی دیگر از اعضای شورای شهر هم از وضعیت فعلی سازمان ورزش ناراضی هستند. حسن خلیل‌آبادی در این‌باره گفت: «به هر حال باید پیگیری کنند تا یک نفر به عنوان رئیس سازمان انتخاب شود، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری فراخوان داده است، به نظر می‌رسد چند نفر به فینال رسیده و در حال بررسی هستند و باید هر چه سریع‌تر وضعیت رئیس سازمان مشخص شود.»

زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران هم معتقد است که این اتفاقات مبارک و خوشایند نیست و به عنوان یک عضو با این موضوع مخالفت می‌کنم. به گفته وی «همکاران در صحن علنی به شهردار تهران در این زمینه بار‌ها تذکر دادند که انتخاب سرپرست زمانی انجام می‌شود که شرایط فرس‌ماژور باشد. جالب است که در زمان آقای حناچی دو سرپرست برای این سازمان انتخاب شده است.»

شهرداری تهران در ۵ /۲ سال گذشته برای سازمان ورزش رئیس انتخاب نکرده و این سازمان عریض و طویل با مسئولیت‌های فراگیر در این مدت از سوی سرپرست اداره شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار