کاهش رشد پیش‌بینی شده برای اقتصاد جهان به دلیل کرونا
کد خبر: 992752
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AG8
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۸

سرویس اقتصادی جوان آنلاین:‌ رئیس بانک جهانی گفت: رشد اقتصاد جهان در نیمه اول ۲۰۲۰ احتمالاً پایین‌تر از ۵ /۲ درصدی خواهد بود که این بانک برای کل سال پیش‌بینی کرده است.
به گزارش بلومبرگ، دیوید ملپس در جمعی از اقتصاددان‌ها در واشنگتن گفت: خبر خوب این است که این رقم بالاتر از نرخ رشد اقتصاد در ۲۰۱۹ است، ولی با توجه به شیوع ویروس کرونا، نیمه اول احتمالاً کندتر خواهد بود و حتی با وجود رشد واقعی ۵ /۲ درصد برای کل جهان، این رقم برای بالابردن کشور‌های در حال توسعه کافی نیست. وی در مجمع بین‌المللی کنفرانس اقتصاد و تجارت در واشنگتن گفت ویروس کرونا اکنون موضوع شماره یک در بانک جهانی است.
ما به دنبال راه‌هایی برای تأمین منابع در دسترس برای کشور‌های در حال توسعه هستیم. ما همچنین از نزدیک با سازمان بهداشت جهانی که در خط مقدم مبارزه با این ویروس قرار دارد، همکاری می‌کنیم. ما ابزار‌هایی داریم که می‌توانیم در صورت همه‌گیر شدن ویروس از آن استفاده کنیم». ملپس همچنین به ضعیف بودن رشد اقتصاد اروپا اشاره کرد و گفت: ضعف اقتصاد اروپا باعث نگرانی کشور‌های آفریقایی می‌شود، چون توانایی این کشور‌ها برای رشد تا حد زیادی به سرعت توسعه اروپا بستگی دارد. بانک جهانی در پیش‌بینی خود قبل از شیوع ویروس کرونا اعلام کرده بود رشد اقتصاد جهان در سال‌جاری میلادی به آرامی افزایش خواهد یافت و به ۵/ ۲ درصد خواهد رسید که بیشتر از ۴ /۲ درصد سال گذشته است. کریستالیا جورجیوا، رئیس صندوق بین‌المللی پول به گروه ۲۰ اقتصاد برتر جهان که هفته گذشته در عربستان سعودی جمع شده بودند، گفت: شیوع ویروس کرونا باعث شده این بانک ۱/ ۰ درصد از پیش‌بینی رشد اقتصاد جهان کم کند و احتمالاً شرایط از این هم بدتر خواهد بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار