دومین کمیسیون مشترک نظامی ایران و آذربایجان برگزار شد
کد خبر: 992745
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AG1
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
سرویس سیاسی جوان آنلاین: دومین کمیسیون مشترک نظامی ایران و جمهوری آذربایجان با حضور هیئت‌های نظامی دو طرف در محل ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد.
این اجلاس به ریاست سردار سرتیپ پاسدار قدیر نظامی رئیس امور بین امور بین‌الملل و دیپلماسی دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح و سرلشکر محمد اف فواد معاون وزیر دفاع جمهوری آذربایجان و با حضور کارشناسان نظامی دو کشور برگزار شد.
در این اجلاس، زمینه‌های همکاری در خصوص تبادل هیئت‌ها و مقامات نظامی و در حوزه‌های مختلف آموزشی، رزمایش‌های مشترک، همکاری‌های علمی و پژوهشی، حوزه طب نظامی، همکاری‌های ورزشی و فرهنگی و دیگر حوزه‌های مورد علاقه طرفین بحث و بررسی و برنامه‌ها و همکاری‌ها برای سال ۱۳۹۹ مشخص و تعیین شد.
جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان علاوه بر پیوند‌های تاریخی، فرهنگی و تمدنی به عنوان دو کشور همسایه دارای مرز مشترک و طولانی هستند و در بسیاری از مسائل نظامی، دفاعی، امنیتی و انتظامی زمینه‌های گسترده‌ای برای همکاری دارند. مسائلی مانند تروریسم و قاچاق انسان و مواد مخدر، دریای خزر و امنیت منطقه حوزه قفقاز از جمله دیگر موضوعات مورد علاقه طرفین برای مذاکره و توسعه همکاری‌هاست.
همکاری‌های نظامی میان نیرو‌های مسلح دو کشور ایران و جمهوری آذربایجان طی چند سال اخیر از روند قابل توجهی برخوردار بوده و در چارچوب اراده و خواست رهبران سیاسی و نظامی و توافق میان فرماندهان عالیرتبه نیرو‌های مسلح در دو کشور پیش‌بینی می‌شود که روابط نسبت به گذشته از شرایط و موقعیت بهتری برخوردار باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار