برخورد پلیس فتای اصفهان با شایعه سازان در خصوص ویروس کرونا
کد خبر: 992662
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AEg
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۲
رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اصفهان:
سرهنگ سید مصطفی مرتضوی از برخورد با تعدادی از عاملان شایعه پراکنی و ساخت کلیپ های غیر واقعی در خصوص شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان اظهار داشت: همزمان با شیوع بیماری کرونا در استان قم، شایعات و اخبار غیر واقعی مبنی بر شیوع این بیماری در استان اصفهان در فضای مجازی منتشر شد که این موضوع باعث تشویش و نگرانی برای مردم را فراهم کرد.

وی افزود: در همین زمینه پلیس فتای استان اصفهان براساس وظایف ذاتی که دارد از همان ساعات اولیه انتشار این گونه اخبار رصد و پایش آن ها را انجام داده و شناسایی و برخورد با عوامل آن ها را در دستور کار قرار داد.

رئیس پلیس فتای استان اصفهان با اشاره به برخورد با تعدادی از عوامل شایعه پراکنی و ساخت کلیپ های غیر واقعی در بستر فضای مجازی گفت: متاسفانه عده ای از این موضوع سؤ استفاده کرده و با انتشار اخبار دروغ و طراحی کلیپ های تقطیع شده که اصلاً متعلق به کشور ما نیستند موجب نگرانی برای مردم شده و جو روانی کاذب در جامعه ایجاد می کنند.

وی افزود: پلیس فتا به طور شبانه روز فضای مجازی را مورد رصد و پایش قرار می دهد و در همین زمینه نیز با همکاری و تعامل با دستگاه قضائی استان رصد هایی خوبی در این خصوص داشته و تخلفات و جرایم در این حوزه را شناسایی و به مرجع قضائی منعکس کردیم.

سرهنگ مرتضوی خاطر نشان کرد: در بین این نگرانی ها متاسفانه افرادی هم سودجویی کرده و با تبلیغات کاذب و یا با سؤ استفاده از بستر فراهم شده اقلام بهداشتی را با قیمت گزاف در فضای مجازی به فروش می رسانند که در این زمینه نیز پلیس فتا استان اصفهان وارد عمل شده و با جدیت با این گونه افراد برخورد قانونی می کند.

این مقام انتظامی بیان کرد: به مردم عزیز توصیه می کنم در این شرایط سعی کنند در مقابل اخبار و شایعات نگرانی کاذب به خودشان راه ندهند و در صورت مشاهده هرگونه اخبار جعلی و غیر واقعی را از طریق مراجع رسمی و پایگاه های خبری مورد تائید پیگری نمایند.

 

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار