هشدار پلیس فتا البرز به انتشار اخبار کذب کرونا ویروس
کد خبر: 992503
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AC7
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱
رییس پلیس فتا البرز گفت: باتوجه به شیوع ویروس کرونا درکشور، برخی افراد سود جو درفضای مجازی اقدام به انتشار اخبار کذب و بزرگنمایی موضوع نموده که طبق مقررات با آنها برخورد می شود.‌

سرهنگ محمد اقبالی اظهار داشت: با توجه به شرایط کنونی شاهد انتشار برخی اخبار کذب و پخش کلیپ های غیرواقعی در خصوص شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی هستیم که علاوه بر افزایش اضطراب،آرامش روانی مردم را به مخاطره می اندازد.

وی خاطرنشان کرد: کارشناسان پلیس فتا البرز همواره با رصد مستمر فضای مجازی با افراد متخلف (نشر اکاذیب ویروس کرونا)،برابر قانون برخورد قضایی خواهدکرد .همچنین با متخلفانی که درفضای مجازی با توجه به شرایط پیش آمده اقدام به تبلیغ و فروش اقلام پزشکی و بهداشتی با قیمت های گزاف و غیرمنصفانه می نمایند شناسایی و برخورد قانونی خواهد شد.
اقبالی از کاربران فضای مجازی خواست درصورت مشاهده هرگونه خبر غیررسمی و کلیپ های غیرواقعی اطمینان حاصل ننموده و به هیچ وجه اقدام به بازنشرآن نکنند.

وی همچنین از کاربران خواست نیازهای خبری و اطلاع رسانی خود را از منابع معتبر خبرگزاری های رسمی و سایت های خبری مرجع تامین کنند.

طی سال جاری درحوزه جرائم فیشینگ ۴میلیارد تومان و درحوزه اسکیمر هشت میلیارد تومان کلاهبرداری کشف شده است

رییس پلیس فتا استان البرز دربخش دیگری از سخنان خود به فراوانی جرایم اینترنتی دراستان البرز پرداخت و افزود: بیشترین جرائم اینترنتی در این استان مربوط به برداشت غیرمجاز است.

وی افزود: کلاهبرداری اینترنتی و هتک حیثیت اجتماعی به ترتیب بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده اند.
اقبالی گفت: آحاد جامعه در پیشگیری اجتماعی نقش بسزایی دارند و باتوجه به اینکه شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی یک تکنولوژی جوان است، همه اقشار جامعه در پیشگیری و آموزش باید همکاری لازم را داشته باشند

اقبالی اضافه کرد: می طلبد برای استفاده و شناخت فرصت ها، آسیب ها و تهدیدها آموزش های پیشگیری و اقدامات آموزشی به طور گسترده برنامه ریزی شود.

رییس پلیس فتا استان البرز گفت: کاربران درصورت مشکوک شدن به اخبارجعلی با عناوین مختلف، موضوع را به واحد مشاوره پلیس فتا این استان با شماره تماس ۰۲۶۲۱۸۲۷۱۲۵ گزارش نمایند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار