دستورالعمل مقابله با ویروس «کرونا» در تأسیسات گردشگری
کد خبر: 992455
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ABL
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۸
دستورالعمل مقابله با ویروس کرونا در تاسیسات گردشگری از سوی اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری صادر شد.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، در این دستورالعمل ضمن ارائه مشخصه‌های این ویروس و مراقبت‌های بهداشتی در زمینه اهمیت توجه به ویروس کرونا در تاسیسات گردشگری توضیحاتی داده شده است، هر چند این انتظار از سوی فعالان گردشگری مطرح شده بود که این توصیه‌ها زودتر و در زمانی که سرایت ویروس کرونا به خارج از چین جدی شده بود، به اجرا گذارده شود. در دستورالعملی که اداره کل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صادر کرده، بدون تقسیم‌بندی تاسیسات گردشگری، تفاوت خدماتی و نوع فعالیت آنها، به نحوه برخورد با افراد مشکوک به بیماری کووید۱۹ در تأسیسات گردشگری، نحوه کنترل مسافران و آموزش پرسنل پرداخته شده است.

کنترل پاسپورت مسافران و شناسایی افرادی که در ماه‌های اخیر به چین سفر داشته‌اند، پرسش در زمان پذیرش درباره معاینات و کنترل جسمانی و سلامت وی در فرودگاه‌های کشور، آموزش پرسنل درخصوص نحوه شناسایی و برخورد با مسافران مشکوک و اقدامات پیشگیرانه، تهیه دستورالعمل‌های ویژه مسافران و نصب در اتاق‌ها، اطلاع موارد حاد به مراکز بهداشتی و درمانی، رعایت اصول برخورد با بیماران شناسایی شده و انجام اقدامات کنترلی عفونت در واحد گردشگری از جمله توصیه‌هایی است به تأسیسات گردشگری برای کنترل مسافران شده است.
در این دستورالعمل، در ۱۴بند نیز به نکات آموزشی پرسنل پرداخته شده است. همچنین به تاسیاست گردشگری توصیه شده در صورت برخورد با مسافر بیمار، سریعا به مراکز بهداشتی برای انتقال بیمار اطلاع داده شود، اتاق‌ها و نقاط آلوده کامل ضدعفونی شود و پرسنل بعد از نظافت و ضدعفونی اتاق استحمام کرده و لباس‌هایشان را به خوبی بشویند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار