مطالب منطبق با واقعیات در ارتباط با بیماری کرونا به مردم گفته شود
کد خبر: 992349
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004A9d
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۰
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل گفت: گفتن حقایق مربوط به این بیماری می‌تواند مردم را با راه‌های درست مقابله با آن آشنا کند اما در عین حال نباید با بیان بعضی مطالب غیرواقعی بر میزان نگرانی و اضطراب کاذب در جامعه دامن زد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، اکبر بهنامجو در نشست قرارگاه پدافند زیستی استان اردبیل اظهار کرد: مدیریت صحیح افکار عمومی در ارتباط با این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که انتشار خبرهای نادرست، متناقض و اغلب هراس‌آور در بعضی از سایت‌ها و فضای مجازی باعث سردرگمی مردم و ایجاد فضای ملتهب در جامعه می‌شود که اثر مخرب آن شاید از خود این بیماری بدتر باشد.

وی ادامه داد: به منظور پرهیز از انتشار بعضی مطالب دلهره‌آور و شایعات در استان اردبیل فقط رییس دانشگاه علوم پزشکی حق بیان خبرهای مربوط به بیماری کرونا را دارد.

استاندار اردبیل گفت: خوشبختانه اقدامات مطلوبی از زمان انتشار خبر شیوع این ویروس در نقاطی از ایران از جمله در استان اردبیل با همکاری ارگان‌ها و ادارات ذیربط آغاز شده و این استان در زمان حاضر در وضعیت نگران‌کننده نیست.

بهنامجو افزود: تا آنجا که امکان دارد باید تجمعات مردم را در مکان‌های عمومی با مدیریت هنرمندانه و درست به حداقل رساند و تصمیم شورای تامین استان درباره تعطیلی مدارس و مراکز آموزش عالی برای این منظور یک کار ضروری و مفید است.

وی بیان کرد: در ادارات نیز باید مدیران به گونه ای برنامه‌ریزی کنند تا از تراکم و تجمع افراد در اتاق‌ها کاسته شود.

استاندار اردبیل ابراز امیدواری کرد که با آگاهی و افزایش اطلاعات مردم در زمینه پیشگیری و نیز اقداماتی که در دستور ‌کار قرار گرفته ملت ایران این مشکل را با کمترین خسارت پشت سر بگذارند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی