قانون‌شکنی دولت، نتیجه عملکرد ضعیف مجلس است
کد خبر: 991271
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049sF
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۵
عضو هیئت علمی دانشگاه:

سرويس سياسی جوان آنلاين: مجلس دهم از برخی اشتباهات دولت به دلایل مختلف چشم‌پوشی کرد و دولت نیز در خلأ نظارت قوی، قانون‌شکنی‌های فراوان داشت.
لطف‌الله فروزنده عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس در گفتگو با مهر با اشاره به ضعف‌هایی که در عملکرد مجلس دهم وجود دارد، گفت: نظارت و نقد دولت از جمله وظایف اصلی نمایندگان است و مجلس در این رابطه از برخی اشتباهات دولت به دلایل مختلف چشم‌پوشی کرد و دولت نیز در خلأ نظارت قوی، قانون‌شکنی‌های فراوان داشت. وی افزود: مجلس می‌توانست در مسیر قانونمندی با ابزار قانونی خود به دولت کمک کند تا قانون را بهتر اجرا کند و وضعیت کشور در زمینه‌های مختلف مساعدتر شود، اما بعضاً در برابر تخلفات دولت سکوت کرد. فعال سیاسی اصولگرا اظهار داشت: هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس هم نمره قبولی نگرفت، اینکه برخی از نمایندگان پرونده‌های اقتصادی دارند و صلاحیت آن‌ها رد شده است، نشان می‌دهد هیئت نظارت در رصد عملکرد نمایندگان ضعیف عمل کرده و مردم هم به این مجلس بی‌اعتماد هستند. فروزنده با بیان اینکه مردم نسبت به بسیاری از اقدامات مجلس انتقاد دارند چراکه مشکلات معیشتی مردم نه تنها حل نشده بلکه افزایش یافته است، تصریح کرد: اگر مجلس کارآمد و قدرتمندی داشتیم، با نظارت‌های مستمر می‌توانست دولت را پاسخگو کند، اما در این زمینه مجلس عملکرد بسیار ضعیفی داشت. وی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو، تأکید کرد: با توجه به نقاط ضعف این مجلس، مردم باید انتخاب آگاهانه داشته باشند و سوابق کاندیدا‌ها را بررسی نمایند. مشارکت بالا و بصیرت در انتخاب می‌تواند مجلسی قوی را رقم زند و اقتدار و امنیت کشور را بالا ببرد.
معاون پارلمانی دولت دهم با ذکر اینکه هیئت نظارت مجلس یازدهم باید مقتدر عمل کند، گفت: اقتدار این هیئت موجب می‌شود که نمایندگانی پاکدست داشته باشیم و چنین مجلسی مورد حمایت ملت خواهد بود.
فروزنده تصریح کرد: نمایندگان شجاع، متدین، عدالت‌محور و پاکدست بموقع از دولت حمایت می‌کنند و جایی هم که دولت تخلف کرد، به وظیفه نظارتی خود عمل می‌کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار