جهش ۲ درصدی سهام چین و نوسان سهام آسیا
کد خبر: 991258
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049s2
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۰

سرويس اقتصادی جوان آنلاين: سرمایه‌گذاران همچنان در حال ارزیابی تأثیرات اقتصادی احتمال ویروس کرونا هستند؛ در عین حال سهام چین ۲ درصد جهش کرد و سهام آسیایی دچار نوسان شد.
به گزارش سی‌ان‌بی‌سی، دیروز سرمایه‌گذاران همچنان در حال ارزیابی تأثیرات اقتصادی احتمال ویروس کرونا بودند، سهام چین ۲ درصد جهش کرد و سهام آسیایی دچار نوسان شد. ویروس کرونا تا‌کنون بیش از ۷۰ هزار نفر را مبتلا کرده و بیش از هزار و ۷۰۰ نفر را کشته است.
نیکی ژاپن ۶۹ /۰ درصد پایین آمد. دفتر کابینه ژاپن اعلام کرد اقتصاد ژاپن در سه ماهه منتهی به دسامبر ۳ /۶ درصد آب رفته است. این در حالی بود که اقتصاددانان افتی ۷/ ۳ درصدی را پیش‌بینی کرده بودند. اقتصاددانان پیش‌بینی می‌کنند که بانک مرکزی چین اقدامات حمایتی خود را برای مقابله با ریسک‌های تهدید‌کننده اقتصاد این کشور افزایش دهد. در بازار چین، شاخص کامپوزیت شانگ‌های ۰۱/ ۲ درصد جهش کرد، کامپوزیت شن‌زن هم ۲۴/ ۲ درصد به ارزش خود افزود و هانگ‌سانگ در هنگ‌کنگ ۷۰/ ۰ درصد بالا آمد.
ای‌اس‌اکس استرالیا با افت اندک ۰۷/ ۰ درصدی روبه‌رو شد و کاسپی کره‌جنوبی به رشد اندک ۰۲/ ۰ درصدی دست یافت. در بازار ارز، شاخص دلار امریکا در برابر ارز‌های مهم جهان با اندکی افت به ۱۱۴/ ۹۹ واحد رسید. نرخ برابری دلار با ین ژاپن هم با تغییری جزئی به ۸۱/ ۱۰۹ واحد رسید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار