افزایش ٥ هزار تومانی قیمت دام زنده
کد خبر: 990729
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049jV
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷

سرويس اقتصادی جوان آنلاين: رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران با بیان اینکه تصویب طرح خرید تضمینی گوشت موجب افزایش ٥هزارتومانی قیمت دام زنده شده، از تأخیر وزارت صمت در ابلاغ طرح انتقاد کرد.
سیداحمد مقدسی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه تاکنون دولت خرید تضمینی گوشت از تولیدکنندگان داخلی را شروع نکرده است، گفت: زمانی که این طرح مصوب شد، قیمت دام زنده سنگین که در بازار به کیلویی ٢٣ هزارتومان رسیده بود به حدود ٢٧هزارتومان افزایش یافت.
وی تصریح کرد: این قیمت هنوز ٤ هزار و ٧٠٠ تومان با نرخ تمام شده تولید فاصله دارد. رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گاوداران کشور ادامه داد: متأسفانه مسئولان وزارت صمت به دلیل اینکه توانایی کنترل بازار را ندارند و نگران هستند که قیمت گران شود، هنوز خرید گوشت را به شرکت پشتیبانی امور دام ابلاغ نکردند، این در حالی است که دامداران در زیان هستند و ادامه روند فعلی روی تولید در سال آینده تأثیرگذار خواهد بود. مقدسی با بیان اینکه محدود کردن صادرات در شرایط فعلی تأثیری روی بازار ندارد، گفت: به گفته خود مسئولان تا برج ٩ امسال ١١٧هزارتن گوشت وارد شده که چندین برابر نیاز بوده است. وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حذف ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی کره اظهار داشت: این اتفاق بسیار خوبی بود؛ چراکه بیش از نیاز کره وارد می‌شد و تولیدکنندگان داخلی قادر به رقابت با آن نبودند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار