هزینه سبد معیشت کارگران، ۶ میلیون تومان
کد خبر: 990728
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049jU
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۵۵
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با اشاره به اینکه خط فقر در بین آحاد کارگران حدود ۸ میلیون تومان است، گفت: اگر فقط بخواهیم هزینه‌های تأمین معیشت کارگران را بگوییم حدود ۶میلیون تومان با بحث مسکن و بهداشت برای یک زندگی چهار نفره نیاز است.
هادی ابوی، دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران در گفتگو با تسنیم، درباره توجه به سبد معیشت کارگران برای بررسی دستمزد سال ۹۹ گفت: نمایندگان کارگران از مفاد قانونی موضوع بیشتری نمی‌خواهند. در ماده ۴۱ قانون کار به اینکه دستمزد کارگران براساس چه مواردی تعیین شود، اشاره شده است. نمایندگان کارگران به دنبال این هستند که دستمزد به‌گونه‌ای تعیین شود که سبد معیشت زندگی کارگران تأمین شود.
وی با بیان اینکه جلسات شورای عالی کار به صورت سه‌جانبه (دولت، کارگر و کارفرما) برگزار می‌شود، افزود: ما هم قبول داریم که شرایط اقتصادی کشور مناسب نیست، اما انتظار داریم که دولت به‌عنوان یکی از ضلع‌های شریک اجتماعی کمکی کند تا تعادلی بین درخواست کارگران برای تأمین سبدمعیشت و مشکلات کارفرمایان برقرار شود.
ابوی با بیان اینکه خط فقر در بین آحاد کارگران حدود ۸ میلیون تومان است، گفت: کارگران طی جلساتی که برای بررسی تعیین هزینه‌های سبد معیشت دارند به این نتیجه رسیده‌اند که خط فقر در بین آحاد کارگران حدود ۸ میلیون تومان است، اما اگر بخواهیم فقط رقم هزینه‌های زندگی را اعلام کنیم این رقم حدود ۶ میلیون تومان است. اگر فقط بخواهیم هزینه‌های تأمین معیشت کارگران را بگوییم حدود ۶ میلیون تومان با بحث مسکن و بهداشت برای یک زندگی چهار نفره نیاز است.
دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تأکید کرد: رقم هزینه زندگی کارگران دیگر کمتر از ۶ میلیون تومان نیست. این را قبول داریم که کارفرمایان هم با مشکلاتی در مسیر تولید روبه‌رو هستند، اما دولت باید اقدامی کند تا تعادلی بین درخواست کارگران و کارفرمایان ایجاد شود.
وی بیان کرد: عمده تولید‌کنندگان از شرایط تولید خود ناراضی نیستند، شرایط تحریم باعث شده است که آن‌ها تولیدات خود را در داخل بهتر به فروش برسانند. تولیدات آن‌ها در انبار‌ها نمانده است. اکثر کارفرمایان از شرایط فروش خود رضایت دارند.
 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار