دولت فرانسه پول کم آورد
کد خبر: 990723
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049jP
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
سرويس اقتصادی جوان آنلاين: کسری بودجه فرانسه به یکی از بالاترین سطوح خود در سه سال اخیر رسید.
به گزارش از تریدینگ اکونومیکس، مرکز آمار فرانسه اعلام کرد کسری بودجه این کشور تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۸۴ /۹۲ میلیارد یورو رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۸۴/ ۱۶ میلیارد یورو افزایش یافته است.
فرانسه دومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو و اتحادیه اروپا پس از آلمان محسوب می‌شود. به گفته مرکز آمار این کشور، درآمد‌های دولت با ۱ /۴ درصد کاهش به ۹۸ /۳۹۷ میلیارد یورو رسیده است.
از سوی دیگر، اما حساب ویژه خزانه‌داری که تراز صورت حساب ورودی و خروجی سرمایه دولت برای اهداف خاص را اندازه می‌گیرد تا پایان سال ۲۰۱۹ به ۰۸/ ۴ میلیارد یورو افزایش پیدا کرده که این رقم ۲۶ /۳ میلیارد یورو بیشتر از رقم ثبت شده در دوره مشابه سال قبل است.
همچنین نرخ بیکاری اسپانیا در شرایطی تا پایان سه ماهه چهارم سال با ۱۲ /۰ درصد کاهش نسبت به سه ماهه سوم سال به ۸۰ /۱۳ درصد رسید که این نرخ ۲/ ۰ درصد کمتر از از نرخ مورد انتظار قبلی بوده است. شمار افراد بیکار طی این مدت با ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر کاهش به ۳ میلیون و ۱۵۲ هزار نفر رسید و شمار شاغلان نیز با ۹۲ هزار و ۶۰۰ نفر افزایش به ۱۹ میلیون و ۹۶۷ هزار نفر رسیده است. بخش خصوصی طی این مدت برای ۶۷ هزار و ۹۰۰ نفر و بخش دولتی برای ۲۴ هزار و ۷۰۰ نفر شغل ایجاد کرده است.
در عین حال شمار شاغلان جمعیت در سن کار (۱۵ تا ۶۴ سال) با ۳ /۰ درصد کاهش به ۲/ ۶۵ درصد رسید. از مجموع شاغلان فرانسوی نرخ اشتغال تمام‌وقت با ۴ /۰ درصد کاهش به ۸ /۵۳ درصد و نرخ اشتغال پاره‌وقت بدون تغییر نسبت به دور قبل در سطح ۳/ ۱۱ درصد اندازه‌گیری شدند. طی این مدت بخش خدمات بیشترین اشتغالزایی را داشته است و پس از آن نیز کشاورزی، ساخت‌و‌ساز و صنعت قرار دارند. نرخ مشارکت نیز که میزان حضور جمعیت فعال در بازار کار را اندازه می‌گیرد به ۷۴ /۵۷ درصد رسیده است.
 
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار