۴۵ هزار مرکز غیردولتی تحت نظارت بهزیستی
کد خبر: 990113
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049ZZ
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
انصراف ۵ مدیرکل سازمان بهزیستی شامل بند یک تعارض منافع
مشاور رئیس و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی گفت: بیش از ۹۳ درصد فعالیت‌ها به بخش خصوصی سپرده شده و نظارت و سیاست‌گذاری بر عهده سازمان است.

کاظم نظم‌ده  در سومین جلسه شورای مدیریتی اداره‌کل بهزیستی آذربایجان‌شرقی اظهار کرد: سازمان بهزیستی مولود انقلاب اسلامی بوده و اگر این سازمان نبود الان خیلی از مشکلات روی زمین مانده و مشکلات اقتصادی و اجتماعی و امنیتی پدید آمده است.  

۴۵ هزار مرکز غیردولتی تحت نظارت بهزیستی

وی با بیان اینکه بیش از ۴۵ هزار مرکز غیردولتی تحت نظارت بهزیستی در کل کشور هست که یک‌هزار و ۷۰۹ مورد آن در آذربایجان‌شرقی است، اظهار داشت: این یک طرفیت بزرگی از لحاظ برون‌سپاری و اشتغال‌زایی از سوی بهزیستی است به‌طوریکه ما باری بر دولت وارد نکرده‌ایم بلکه باری هم از دوش آنها برداشته‌ایم.

مشاور رئیس و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی  منجر به بسترسازی برای بخش خصوصی شده است زیرا این سازمان بعد از انقلاب در حدود ۲۷ هزار شاغل دارد ولی در بخش خصوصی‌های خود بیش از ۴۵ هزار نفر اشتغال‌زایی کرده است.

وی، به اقدامات بهزیستی در جلوگیری از نابینایی افراد اشاره کرد و گفت: در حال حاضر با کارهای انجام گرفته، نابینایان تحت پوشش بهزیستی به ندرت به ۱۰۰ هزار نفر رسیده است.

نظم‌ده افزود: خدا قوت به بهزیستی می‌گویم که خوب کار کرده و برای جامعه اثربخشی بسیار داشته است زیرا اگر این تلاش‌ها نبود الان مشکلات عدیده‌ای داشتیم.

وی با تاکید بر اینکه نباید خدمات انجام گرفته بهزیستی ما را مغرور کند، تصریح کرد: هنوز کارهای زیادی روی زمین مانده است که حاصل تراوش و دانش خود مردم است که ما علم آن را برداشته‌ایم.

مشاور رئیس و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی یادآور شد: زمانی که شعار معتاد یک بیمار است، ارائه شد،خیلی از دستگاه‌ها به ما می‌خندیدند ولی کارها انجام شد و الان معتاد در جامعه یک بیمار تلقی می‌شود.

وی ابراز کرد: شاید در ۳۰ سال گذشته در بخش پیشگیری موقع اقدام وجود نداشت ولی الان دیگر  زمان برای اقدام است.

نظم‌ده متذکر شد: امروز سازمان به سمت شفاف‌سازی فعالیت‌ها می‌رود زیرا گروه هدف ما با گروه هدف ۳۰ سال پیش فرق کرده و الان مطالبه‌گر هستند.

بخشنامه تعارض منافع، مچ‌گیری نیست شفافیت است

وی با تاکید بر اینکه بخشنامه تعارض منافع به دنبال مچ‌گیری نیست بلکه برای شفاف‌سازی است، گفت: زیرا اگر ما نبینیم دیگران آن عیب‌ها را خواهد دید.

مشاور رئیس و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: الان زمان نظارت کاغذی نیست بلکه به سمت الکترونیکی شدن می‌رویم.

وجود یک میلیون و ۴۰۰ هزار معلول در ایران

وی اضافه کرد: نظارت فقط روی مراکز نیست زیرا ما یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار معلول داریم و باید روی کیفیت زندگی آنها هم نظارت داشته باشیم، چراکه وقتی مردم حاضرند به صورت رایگان در بخش نظارت به ما کمک کنند، باید به خود بگوییم که ما چه فضایی را برای آنها ایجاد کرده‌ایم؟

۹۳ درصد فعالیت‌های بهزیستی برون‌سپاری شده است

نظم‌ده بیان کرد: بیش از ۹۳ درصد فعالیت‌ها به بخش خصوصی سپرده شده و نظارت و سیاست‌گذاری بر عهده سازمان است.

وی با بیان اینکه ما دیر یا زود بازنشسته خواهیم شد ولی باید الان کاری کنیم تا فضا را به یک بلوغی برسانیم، افزود: سازمان بهزیستی کارهای ارزشمند زیادی انجام داده که باید بیشتر از آن نیز انجام گیرد زیرا اگر به موقع از جریانات بهره نگیریم در جاهای دیگر باید خسارت‌های زیادی را متحمل شویم.

۲۷۲ مرکز غیردولتی به نام همکاران بهزیستی است

مشاور رئیس و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی، توضیح داد: ۲۷۲ مرکز غیردولتی از ۴۵ هزار مرکز به نام همکاران بهزیستی است که از این میان هم فقط ۱۷۲ مرکز فعال هستند.

مشاور رئیس و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی ادامه داد: نمی‌شود که هم ستادی باشیم و هم فیزیوتراپ چهار مرکز باشیم.

وی با بیان اینکه در استان آذربایجان‌شرقی ۴۹ مورد از همکاران مرکز دارد که ۲۱ مورد آن فعال است، افزود: قانون بند یک تعارض منافع این را شفاف می‌کند در حالیکه ما روزی از آنها خواهش کردیم تا مجوز مرکزی را بگیرند و شاید آنها فرش زیرپایشان را فروخته و مرکز را تاسیس کردند و خط‌شکن هم بودند ولی الان باید مطیع این قانون شوند.

۵ مدیرکل سازمان بهزیستی شامل بند یک تعارض منافع

مشاور رئیس و مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد سازمان بهزیستی یادآور شد: مدیران‌کل مازندران و لرستان از پست خود انصراف دادند و سه مورد نیز از کار مرکزداری انصراف داده‌اند ولی در مجموع هیچ‌کدام از این افراد کار خلافی انجام نداده بوده و  بلکه خط شکن هم بودند.

برچسب ها: بهزیستی ، دولت ، تبریز
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار