مناقصه‌ای‌شدن قیمت خرید برق
کد خبر: 990073
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Yv
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۳:۳۰
سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه خرید تضمینی برق نیروگاه‌ها در گذشته زمینه استفاده از ظرفیت سازندگان داخلی برای حضور در این عرصه شده‌بود، گفت: برای برنامه پیش رو درصددیم تا قیمت خرید برق به‌صورت مناقصه‌ای شود تا شاهد رقابت بیشتر برای ساخت داخل نیروگاه‌های تولید برق باشیم.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به‌گزارش «ایسنا»، مصطفی رجبی‌مشهدی با تأکید بر اینکه بیش از ۹۵ درصد تجهیزات صنعت برق ساخت داخل بوده و توسط بخش خصوصی تولید می‌شود، گفت: در زمینه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی علاوه بر اینکه این واحد‌ها در داخل کشور تولید می‌شود، امکان صادرات تجهیزات نیروگاه و همچنین ساخت نیروگاه ایرانی آن به سایر کشور‌ها نیز فراهم شده‌است.

وی با تأکید بر اینکه بیش از ۶۰ درصد تولید برق کشور توسط بخش خصوصی صورت می‌گیرد، عنوان کرد: طبق برنامه پیش‌بینی شده در این بخش باید دولت تنها ۲۰ درصد ظرفیت نیروگاهی را در اختیار داشته باشد و سهم خود را در این حوزه کاهش دهد. بر همین اساس توسعه بخش خصوصی یکی از برنامه‌های اصلی وزارت نیرو در این زمینه است.

سخنگوی صنعت برق با تأکید بر اینکه صنعت برق حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان به تولیدکنندگان، سازندگان تجهیزات و پیمانکاران برق بدهکار است، ادامه داد: در سال گذشته موفق شدیم با استفاده از ظرفیت‌های پیش‌بینی شده در قانون بودجه بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات و تعهدات این بخش را تسویه کنیم.

رجبی‌مشهدی تأکید کرد: امسال نیز بنا داریم در صورت وجود تعهدات مالیاتی و بانکی نسبت به تسویه آن بر اساس مقررات و ضوابط اقدام کنیم. سخنگوی صنعت برق با اشاره به نوسانات رخ داده در بازار ارزی کشور گفت: خوشبختانه صنعت برق در آن مقطع زمانی توانست با تعدیل‌های پیش‌بینی شده بر اساس مقررات و ضوابط تعیین‌شده از سوی سازمان برنامه و بودجه بخش عمده‌ای از مطالبات و مشکلات قراردادی پیمانکاران خود را رفع کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار