«آفتابگردان‌ها» برای آموزش شاعر تراز انقلاب است
کد خبر: 989941
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Wn
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰
علی‌محمد مؤدب ضمن تشکر از پیام شفاهی رهبر انقلاب مطرح کرد
مدیر مؤسسه شهرستان ادب می‌گوید، یک دهه از شروع دوره‌های شعر آفتابگردان‌ها که تلاشی برای فضاسازی در حوزه شعر و آموزش شاعران تراز انقلاب اسلامی است، می‌گذرد. این موضوع مورد رضایت رهبر معظم انقلاب قرار گرفته و ایشان با صدور دو پیام شفاهی به این دوره‌ها عنایت ویژه داشتند.
مصطفی اندرزگو
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین:  علی‌محمد مؤدب مدیر مؤسسه شهرستان ادب در نشست خبری تشریح برنامه‌های هشتمین دوره آموزشی شعر جوان انقلاب اسلامی «آفتابگردان‌ها» گفت: ملت ایران در آستانه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز دهه پنجم آن هستند. انقلاب در این برهه در نزدیکی رسیدن به قله‌های بسیار بلندی در حوزه‌های مختلف قرار دارد و هراس‌ها همیشه در بلندترین نقاط جلوه می‌کند تا ما را ناامید کند. اما آنچه باید در لحظات دشوار پررونق‌تر از همیشه باشد، میدان انقلاب و فرهنگ و رسانه است.

وی ادامه داد: متأسفانه نگاه به فرهنگ به رغم شعار‌ها در حوزه‌های اجرایی، نگاه عمیقی نیست، در حالی که این فرهنگ است که باید در سخت‌ترین شرایط، فعال‌ترین میدان‌ها باشد. ممکن است نتوانیم در حوزه‌های اقتصاد، سیاست و... کارآمدی لازم را داشته باشیم، اما آن میدانی که می‌تواند سایر میادین را میان‌داری کرده و شوق فعالیت را نگه دارد تا به اهداف برسیم، میدان فرهنگ است.

این مدیر فرهنگی ضمن اشاره به تعطیلی برخی از فعالیت‌های فرهنگی کشور افزود: با در نظر گرفتن این اهمیت، تلاش کرده‌ایم در همین دوران برای ادبیات همچنان پرانرژی و پرامید کار کنیم تا با علمداری ادبیات و فرهنگ، بتوانیم به قله صعود کنیم. شاهد بودیم که در یک سال گذشته بسیاری از مجموعه‌های فرهنگی رو به خاموشی گذاشته است. متأسفانه غفلت در این زمینه وجود دارد و ما شاهد کاهش سطح فعالیت‌های فرهنگی در سازمان‌ها هستیم.
مدیر مؤسسه شهرستان ادب همچنین هدف از برگزاری دوره‌های شعر آفتابگردان‌ها را معرفی جوان مؤمن انقلابی به حوزه شعر دانست و یادآور شد: «آفتابگردان‌ها» تلاشی است برای فضاسازی در حوزه شعر و آموزش شاعران تراز انقلاب اسلامی. این دوره‌ها از یک دهه پیش آغاز شده و ما از همان زمان به این موضوع می‌اندیشیدیم که این موضوع نیز مورد رضایت رهبر معظم انقلاب قرار گرفته است. ایشان در دو پیام شفاهی که برای فعالیت‌های مؤسسه داشتند، به این دوره‌ها عنایت ویژه داشتند. مؤدب همچنین به شهادت شهید قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: بار‌ها به مناسبت‌های مختلف آرزو می‌کردیم که شهید قاسم سلیمانی به خاطر محبتی که دارد، بخشی از وقتش را برای حوزه فرهنگ بگذارد. امیدواریم ادبیات هم بتواند با الهام از محبتی که در وجود شهدای مدافع حرم است، کار کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار