وزیر دفاع: ۷۷۰ محصول دفاعی در همه حوزه‌های رزم داریم
کد خبر: 989512
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Ps
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۴:۲۲
قبل از انقلاب ۳۰ محصول دفاعی نه چندان پیچیده داشتیم، اما امروز ۷۷۰ خانواده محصول در همه حوزه‌های رزم داریم.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: به گزارش فارس، امیر سرتیپ حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در نشست با وزیر صمت و مدیرعامل ایران‌خودرو با بیان اینکه صنعت خودروسازی یک صنعت مادر، کارآفرین و مورد نیاز مردم است که نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می‌کند، گفت: با خروج شرکت‌های خارجی از این صنعت، تأمین و تولید قطعات حساسی از خودرو که در وابستگی و انحصار شرکت‌های خارجی بود با مشکل مواجه شد. وی با اشاره به دانش فنی در حوزه‌های مختلف مجموعه وزارت دفاع افزود: طی تعاملات انجام گرفته با خودروسازان مقرر شد تأمین و تولید آن بخش‌هایی از خودرو که به سبب خروج شرکت‌های خارجی با مشکل مواجه شده است، توسط مجموعه صنعت دفاعی تولید و در اختیار این شرکت قرار داده شود.

امیر حاتمی با بیان اینکه شرایطی که برای صنعت خودروسازی در سالیان اخیر اتفاق افتاده طی چهار دهه بر صنعت دفاعی و نیرو‌های مسلح حاکم است، تصریح کرد: ما با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی و سرمایه‌های انسانی بومی، توانستیم با تبدیل تهدید و تحریم‌ها به فرصت از زیرساخت‌های دانشی و آزمایشگاهی صنعت دفاعی نهایت بهره را ببریم.

وزیر دفاع با بیان اینکه قصد دشمن از فشار حداکثری، تعطیلی خطوط تولید کشور در جا‌های مختلف است، افزود: از جمله جا‌هایی که دشمن آرزوی توقف تولید آن را داشت، خطوط خودرو سازی بود که هم برای مردم و هم به لحاظ اشتغال و همچنین به عنوان صنعت مهم و مادر بسیارحائز اهمیت است. وی هدف اصلی وزارت دفاع به خودروسازان را شکست تحریم‌ها و تأمین قطعات مورد نیاز عنوان کرد و افزود: برابر سیاست‌های ابلاغی نظام، کمک بخش صنعت دفاعی با استفاده از ظرفیت‌های موجود به صنعت خودروسازی در دستور کار قرار گرفته است. حاتمی با بیان اینکه صنعت دفا‌عی امروز با ساخت و تولید قطعات مورد نیاز خودروسازان با فناوری‌های پیشرفته، از زمین‌گیر شدن این صنعت جلوگیری کرده است. وزیر دفاع با بیان اینکه شرایطی که در آن قرار داریم چالشی است که درون آن فرصت‌ها و تهدید‌های متفاوتی است و ایران‌خودرو دارد از این شرایط به عنوان فرصت استفاده می‌کند، تصریح کرد: در جنگ با شرایط و محدودیت‌های سخت‌تر مواجه بودیم، قبل از انقلاب ۳۰ محصول دفاعی نه چندان پیچیده داشتیم، اما امروز ۷۷۰ خانواده محصول در همه حوزه‌های رزم داریم. وی با تأکید بر اینکه وزارت دفاع آماده فعالیت و یاری تولیدکنندگان در حوزه‌های سخت و دشوار است، گفت: در حوزه موشکی که قبل از انقلاب فاقد محصول و تولید و فناوری بودیم، امروز ۷۰ خانواده محصول مختلف و متنوع داریم. موتور هواپیمای C-۱۳۰ بهینه شده و این محدودیت‌ها را به فرصت بدل کردیم. وزیر دفاع تأکید کرد: حوزه خودرو می‌تواند تبدیل به عزت این کشور شود، شرایط فراهم است، رهبری و دولت و وزیر از این حوزه حمایت دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار