وفاقی که کار دست ژیمناستیک ایران داد
کد خبر: 989454
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Ow
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۳
اعزام ملی‌پوشان ژیمناستیک به رقابت‌های جام جهانی ملبورن، با حاشیه‌های زیادی همراه بوده است.
سرویس ورزشی جوان‌آنلاین: پس از اینکه رئیس فدراسیون ژیمناستیک اعلام کرد که دولت استرالیا به دلایل سیاسی از صدور ویزا برای ملی‌پوشان ژیمناستیک خودداری کرده انتظار می‌رفت کمیته ملی المپیک در این خصوص واکنش مناسبی داشته باشد و این حرکت استرالیایی‌ها را محکوم کند، اما بیانیه‌ای صادر شد که نه تن‌ها خبری از محکومیت اقدام سیاسی استرالیا نبود بلکه در آن به فدراسیون ژیمناستیک هم تاخته شده بود.

در بخشی از این بیانیه آمده: «اینکه بگوییم استرالیا از همکاری برای صدور روادید خودداری می‌کند، غیر منطقی است، تاخیر صورت گرفته در ثبت‌نام و ارائه مدارک حتی ممکن است شرایط را برای میزبان جهت همکاری و بازبینی این موضوع سخت و غیر ممکن سازد.»

در خصوص این بیانیه ذکر چند نکته ضروری است. اول اینکه تا زمانی که دعوتنامه حضور در رقابت‌های جهانی برای فدراسیون ژیمناستیک ارسال نشود عملا امکان اینکه برای ویزا اقدام شود وجود ندارد. ضمن اینکه یک ماه زمان کمی برای دریافت ویزا نیست، چه بسا اینکه اگر اقدام فدراسیون در این خصوص دیر بود استرالیا اصلا پاسخی به فدراسیون ژیمناستیک نمی‌داد و درخواست ویزای ملی‌پوشان ژیمناستیک را رد نمی‌کرد.

از طرف دیگر روز گذشته سعید رضا کیخا در کمیته ملی المپیک حضور داشت و مدارکی در دست داشت که این مدارک کپی نامه استرالیا به فدراسیون بود. نامه‌ای که در آن آمده عدم صدور ویزا به خاطر دلایل سیاسی و اقتصادی بوده است. همان روز هم که فدراسیون ژیمناستیک اعلام کرده بود که ویزای اعضای تیم ملی ژیمناستیک صادر نشده اینچه درگاهی عنوان کرد که وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک را در جریان این موضوع قرار داده است.
به نظر می‌رسد این اتفاقات همگی برآمده از وفاقی است که صالحی امیری بار‌ها از آن به عنوان یکی از دستاورد‌های خود یاد کرده است، وفاق کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش.

با توجه به اینکه مدتهاست وزارت ورزش روی خوشی به فدراسیون ژیمناستیک نداشته کمیته ملی المپیک هم این رویه را در پیش گرفته است تا به آنچه صالحی امیری از آن به عنوان وفاق یاد می‌کند وفادار بماند. آنچه مسلم است در این میان ژیمناستیک کشور است که ضرر می‌کند. فدراسیون ژیمناستیک عاری از اشتباه نیست، اما دادن بیانیه به فدراسیونی که زیرمجموعه کمیته محسوب می‌شود جای هیچ توجیهی ندارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار