رونمایی از اولین خودروهای پلتفرم 72 متری آتش نشانی در کشور
کد خبر: 989385
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Np
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۲
همزمان با دهه مبارک فجر انجام شد ؛
همزمان با دهه مبارک فجر، ایستگاه آتش‌نشانی شهید سلیمانی افتتاح و خودروهای پلتفرم ۷۲ متری آتش نشانی شهرداری مشهد رونمایی شد.

 آیین «رونمایی از پلت فرم های 72 متری سازمان آتش نشانی با کاربری اطفای حریق و امداد و نجات» و همچنین بهره برداری هم‌زمان از «ایستگاه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» همزمان با دهه مبارک فجر، در بلوار شاهنامه مشهد، با حضور مسوولان استانی، شهردار، اعضای شورای شهر و معاونین شهردار برگزار شد‌.

در این مراسم، ایستگاه آتش‌نشانی شهید سلیمانی افتتاح و خودروهای پلتفرم ۷۲ متری آتش نشانی شهرداری مشهد رونمایی شد.

زیربنای ایستگاه آتش نشانی سپهبد سلیمانی یک‌هزار و ۴۰ متر مربع و محوطه سازی آن یک‌هزار و ۴۰۰ مترمربع است، زمین این ایستگاه ۲ هزار مترمربع است و در گروه ایستگاه‌های متوسط سازمان آتش نشانی قرار گرفته و یکی از ایستگاه‌های استاندارد و مجهز است.ایستگاه آتش نشانی «سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» در محدوده حاشیه شهر واقع شده و در ناحیه منفصل به شهرداری مشهد در منطقه ۱۲ شهرداری قرار دارد؛ برای احداث این ایستگاه ۳میلیارد تومان و برای خرید پلتفرم‌های ۷۲ متری از کشور ایتالیا ۶۰ میلیارد تومان هزینه شده است.

معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی در این مراسم اظهار کرد: کارکنان آتش نشانی مشهد جزو حرفه‌ای ترین و زبده ترین آتش نشان‌هایی هستند که من تا الان دیده ام، چراکه سال گذشته وقتی برای خرید و تحویل گرفتن این پلتفرم‌ها به ایتالیا رفتیم، پنج نفر از کارکنان ایرادهای فنی به این دستگاه‌ها گرفتند که آن شرکت ایتالیایی برای ساخت سایر پلتفرم‌ها هم از ان نکات استفاده کرد.

احمد یزدان پناه افزود: بحث‌های سازمان آتش نشانی جزو اولویت‌های ما است چرا که یکی از اهداف ما این است که با بحث آموزش و ایمنی، امنیت شهر را بیشتر کنیم.

معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی افزود: در حوزه آموزش ایمنی هنوز هم جای کار زیاد است، در جلساتی که در شورای فنی استان و سازمان نظام مهندسی داشته ایم، بحث‌های ایمنی و آتش نشانی همواره جزو اولویت‌های ما است.

یزدان پناه اظهار کرد: این شرکت جزو سه شرکت سازنده پلتفورم در دنیا است، که در مجموع ۱۲ پلنفرم ساخته و ۲ دستگاه را به ما در ایران داده است.

۲۰ ایستگاه آتش نشانی در مشهد کم داریم

نایب رییس شورای شهر مشهد هم در بخش دیگری از این مراسم، اظهار کرد: اگر تجهیزات پیشرفته و ساختمان‌های مجهز و امکانات زیادی داشته باشیم اما نیروی انسانی با انگیزه و زبده نداشته باشیم آن امکانات کارایی ندارد پس باید توجه مان به پرورش این نیروها و بر طرف کردن دغدغه‌های مالی و شغلی آنها باشد.

حمیدرضا موحدی زاده افزود: طبق استانداردهای جهانی، برای هر ۵۰ هزار شهروند باید یک ایستگاه آتش نشانی وجود داشته باشد، با جمعیت سه و نیم میلیون نفری مشهد و جمعیت بسیار بالای زائران، حداقل باید ۲۰ ایستگاه دیگر داشته باشیم تا به استاندارد جهانی برسیم.

وی تاکید کرد: در برنامه چهارساله بعدی باید برای ایجاد این ۲۰ ایستگاه، برنامه ریزی کنیم و سازمان آتش نشانی هم نسبت به پرورش نیروی انسانی لازم، برنامه ریزی داشته باشیم.

موحدی زاده اظهار کرد: دو سال قبل، در سفری که سفرای کشورهای دانمارک و سوئد به مشهد داشتند، به شهردار سابق گفتند که ما مشهد را شهری زیبا پرتحرک و تمیز دیدیم؛ امیدواریم با توسعه ایستگاههای آتش نشانی، ایمن بودن هم به این صفات و ویژگی‌های این شهر اضافه شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی