وضعیت انیمیشن در جشنواره فجر، حاصل تصمیم‌گیری‌های غلط است
کد خبر: 989377
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Nh
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۷
انتقاد مدیرعامل شرکت پویانمایی «هنرپویا» از دبیر «فجر ۳۸»
حامد جعفری تهیه‌کننده «فیلشاه» ضمن گلایه از ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سه دوره اخیر جشنواره فیلم فجر عنوان کرد که وضعیت نامناسب فیلم‌های انیمیشن در جشنواره فجر حاصل تصمیم‌گیری‌های اشتباه است.
سرویس فرهنگ و هنر جوان آنلاین: حامد جعفری مدیرعامل شرکت انیمیشن‌سازی «هنرپویا» در گفتگو با مهر درباره غیبت انیمیشن‌های سینمایی از ویترین این دوره از جشنواره فیلم فجر گفت: شاید آقای داروغه‌زاده دبیر جشنواره فیلم فجر صدمه‌ای که در سال ۹۶ به انیمیشن‌سازان کشور زدند را فراموش کرده‌اند! اما خوشبختانه فعالان نجیب این عرصه، حافظه خوبی دارند. ایشان در حالی درباره اختصاص بخش ویژه انیمیشن در جشنواره فیلم فجر در دو سال گذشته صحبت می‌کنند که دقیقاً خودشان دو سال قبل در اقدامی عجیب و کاملاً غیرقانونی «فیلشاه» را که یکی از فیلم‌های بخش سودای سیمرغ جشنواره بود، از داوری کنار گذاشتند.

تهیه‌کننده «فیلشاه» افزود: آقای داروغه‌زاده بدانند که وضعیت فعلی سینمای انیمیشن در جشنواره فیلم فجر، حاصل تصمیم‌گیری‌های غلط ایشان و عدم توجه به نصیحت‌های دلسوزان این عرصه است. چرا باید برای انیمیشن‌سازان کشور مهم باشد که فیلم خود را به جشنواره فجری که دبیر آن ایشان هستند، بدهند؟!

مدیرعامل «هنرپویا» تأکید کرد: ایشان اگر واقعاً دلسوز سینمای انیمیشن بودند، مثل تمام جشنواره‌های بزرگ دنیا، آثار سینمایی را به شهروند درجه یک و ۲ تقسیم نمی‌کردند و اجازه می‌دادند که همه فیلم‌ها در وضعیت برابر و در کنار یکدیگر نمایش داده شود و در معرض قضاوت داوران قرار گیرد. گویا تصور ایشان این است که انیمیشن تنها برای ویترین جشنواره است، اما آیا واقعاً اینگونه برخورد‌ها با دسترنج چندین ماهه جوانان فعال این عرصه، دلسوزانه است؟

وی در پایان تأکید کرد: ما خواستار فرصت برابر فیلم‌های سینمایی انیمیشن با دیگر آثار در جشنواره فیلم فجر بوده و هستیم و به نظرمان می‌رسد که برای تقویت سینمای انیمیشن باید توجه ویژه‌ای به این سینما در جشنواره فجر و در زمان اکران کرد تا شاهد شکوفا شدن بهتر و بیشتر آن باشیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار