صالحی امیری:تندیس بزرگان ورزش را می‌سازیم
کد خبر: 989293
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049ML
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
رئیس کمیته ملی المپیک تاکید کرد در آینده‌ای نزدیک تندیس بزرگان ورزش در موزه ملی نصب خواهد شد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: رضا صالحی امیری در مراسم رونمایی از دست نوشته‌های جهان پهلوان غلامرضا تختی که امروز سه شنبه در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، با خیر مقدم به پیشکسوتان کشتی ایران، گفت: سرمایه ما نفت و گاز و موشک و هسته‌ای نیست بلکه دیانت، فضیلت، معرفت و انسانیت است. از یکصد سال قبل این مملکت نفت استخراج می‌کند، اما هنور به توسعه نرسیده، اما با وجود گذشت قرن‌ها از حیات سعدی و حافظ تا امروز به امام راحل و انسان‌های بزرگی، چون تختی می‌رسیم که همه این‌ها سرمایه‌های بزرگ این مملکت هستند.

وی ادامه داد: سرمایه ملت یزدانی خرم، طالقانی، حیدری، سوریان و صد‌ها انسان با فضیلت دیگر هستند. ما امروز افتخار می‌کنیم میزبان انسان‌های بامرامی هستیم. سرمایه‌های ما اندوخته بانک مرکزی، نفت و گاز و ... نیست بلکه سرمایه ما آثاری است که در این موزه ورزش می‌بینیم. در آینده نزدیک تندیس همه بزرگان ورزش را در اینجا خواهیم دید. ما وظیفه داریم بزرگان را تکریم کنیم در غیر اینصورت خدا ما را نمی‌بخشد.

رئیس کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: اگر امروز درخت ورزش این سرزمین و درخت پهلوانی سبز است بخاطر ریشه‌هایی مثل طالقانی یزدانی خرم و سوریان است.

صالحی امیری ادامه داد: کشتی اگر امروز هویت اعتبار و شخصیت دارد بخاطر این بزرگان است. ما باید به سرعت از سکوی قهرمانی بگذریم و به سکو‌های پهلوانی برسیم. انسان‌هایی در تاریخ ماندگار شدند که مرام پهلوانی داشتند. وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک باور دارند که هر روز و هر ماه باید این بزرگان را به نسل جوان معرفی کنیم. بجای اینکه ما سخن بگوییم این بزرگان باید بیایند و روایت گری کنند و از سختی‌ها و درد‌های خود بگویند تا بتوانند کام ملت را شیرین کنند.

وی تاکید کرد:حق بزرگ را امام راحل و شهدای ما و انسان‌هایی دارند که ما امروز امنیت خود را مدیون آن‌ها هستیم. همه انسان‌هایی که در این جغرافیا زحمت کشیده اند باید تکریم شوند و تندیس آن‌ها در این فضا و فضای بزرگتری که ایجاد خواهیم کرد باید ساخته شوند.

صالحی امیری در ادامه با فراخواندن طالقانی، یزدانی خرم و سوریان خواستار این شد که حضار یک دقیقه بایستند و این ۳ بزرگ ورزش ایران را تشویق کنند.

رییس کمیته ملی المپیک تصریح کرد: بسیاری از بزرگان ورزش ما دچار بیماری و مشکلات زیادی هستند، وظیفه ماست به همه این عزیزان توجه داشته باشیم. باید کدورت‌ها را کنار بگذاریم و تلاش کنیم قهرمانان را به سراسر کشور ببریم تا نسل جدید از این عزیزان مرام پهلوانی را بیاموزد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار