تأکید دوباره بر اعزام کیفی کاروان به پارالمپیک ۲۰۲۰
کد خبر: 989227
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049LH
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۹
فوتبال ۵ نفره و بسکتبال باویلچر به توکیو اعزام نخواهند شد!
نشست هیئت رئیسه کمیته ملی پارالمپیک دیروز با حضور تمام اعضا و با محوریت بررسی اعزام یا عدم اعزام تیم‌های ملی فوتبال پنج نفره و بسکتبال با ویلچر مردان به بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو برگزار شد.
شیوا نوروزی
سرویس ورزشی جوان آنلاین: هادی رضایی، دبیر هیئت اجرایی این کمیته در پایان نشست به عنوان سخنگو در جمع اصحاب رسانه از تأکید وزارت ورزش بر اجرای دستورالعمل کمیته اجرایی کمیته ملی پارالمپیک خبر داد: «این جلسه با حضور تمام اعضا، دکتر علی‌نژاد معاون قهرمانی وزارت ورزش، اسبقیان رئیس امور مشترک فدراسیون‌ها، رؤسای فدراسیون‌ها و اعضای هیئت‌رئیسه و اجرایی برگزار شد. در این جلسه دو ساعته همه نظرات مختلف مطرح شد و در نهایت به جمع‌بندی لازم رسیدیم. بعد از بررسی‌های فراوان و رأی‌گیری با اکثریت آرا قرار بر این شد که همچنان دستورالعمل کمیته پارالمپیک مبنی بر اعزام کیفی کاروان به بازی‌های توکیو را پیگیری کنیم.»

رضایی در ادامه با اشاره به دستورالعمل فوق اظهار داشت: «باز هم بر رأی اکثریت حاضران در جلسه تأکید می‌کنم. راهکار‌های مختلف را بررسی کردیم و بحث‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی مطرح شد. برآیند این بحث‌ها اعزام کیفی کاروان به بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ بود.»

به این ترتیب با تصمیم هیئت اجرایی و رئیسه کمیته ملی پارالمپیک، تیم‌های ملی فوتبال پنج نفره و بسکتبال با ویلچر مردان به‌رغم کسب سهمیه پارالمپیک به این بازی‌ها اعزام نخواهند شد. در حالی که این دو تیم به مسابقات اعزام نمی‌شوند، حضور پررنگ بانوان در کاروان پارالمپیک بسیار قابل توجه است که مؤید نگاه ویژه کمیته ملی پارالمپیک به ورزش بانوان است.

نایب‌رئیس بانوان کمیته ملی پارالمپیک نگاه اعضای هیئت اجرایی به بانوان را مثبت خواند. سیما لیموچی در گفتگو با «جوان» گفت: «تاکنون بانوان موفق به کسب شش سهمیه توکیو ۲۰۲۰ شده‌اند و تصمیم‌گیری مسئولان برای اعزام کاملاً مثبت بوده است. البته تعداد سهمیه‌ها در بخش بانوان محدود است. با وجود این همیشه نگاه کمیته پارالمپیک به بخش بانوان توسعه‌ای بوده و برای ما مدال نقره پارالمپیک حکم طلا را دارد. کسب مدال در این بازی‌ها برایمان بسیار ارزشمند است.»

نایب‌رئیس بانوان در ادامه بر فعالیت جدی دو کمیسیون ورزشکاران و بانوان تأکید داشت: «حضور و فعالیت دو کمیسیون برای ورزش پارالمپیک بانوان الزامی است؛ حتی IPC نیز روی این مسئله تأکید دارد. بدون شک حضور بانوان ایرانی در میادین بزرگی، چون پارالمپیک برای ورزش کشور ارزشمند است. امیدواریم با توجه ویژه هم در بخش قهرمانی و هم در بخش توسعه به اهدافمان برسیم.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار