جزئیاتی از اجرای طرح ترافیک در سال ۹۹ اعلام شد
کد خبر: 989061
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Ib
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۳
افزایش ۲۱ درصدی نرخ طرح ترافیک
سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران جزئیاتی جدید از اجرای طرح ترافیک در سال ۹۹ را اعلام کرد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: یوسف حجت سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران، در مورد اجرای طرح ترافیک در سال ۹۹، اظهار داشت: در سال آینده تغییراتی را در این طرح شاهد خواهیم بود که تغییر نرخ عوارض و رزروی شدن طرح ترافیک از عمده تغییرات محسوب می‌شود.

وی بیان داشت: پلیس راهور تهران معتقد است که طرح ترافیک باید تغییراتی داشته باشد، ولی هیچ‌گاه بیان نکرده‌اند که این طرح را در پایتخت نداشته باشیم ما نیز با پلیس کاملاً هماهنگ هستیم.

طرح ترافیک رزروی می‌شود

حجت افزود: پلیس معتقد است که باید سقف تردد‌ها در شهر و طرح ترافیک رعایت شود که ما این موضوع را در لایحه پیشنهادی خودمان به شورای شهر ارائه دادیم و بر همین اساس رزروی شدن طرح ترافیک را در نظر گرفته‌ایم که اگر شهروندان بخواهند وارد طرح شوند اگر درخواست آن‌ها از میزان سقف موردنظر بیشتر باشد اجازه ورود با محدودیت همراه خواهد بود.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه راهکار این مسأله رزروی شدن طرح ترافیک است، گفت: در مورد ساعت طرح ترافیک نیز طبق درخواستی که پلیس داشته برای نیمه اول سال تا ساعت ۱۹ و برای نیمه دوم سال از ساعت ۱۸ خواهد بود چرا که در ۶ ماه اول سال روز‌ها بلند است و مردم تا ساعت بیشتری در سطح شهر تردد می‌کنند.

حجت خاطرنشان کرد: پلیس نظر دیگری هم در این زمینه داشته و اینکه ساکنین محدوده طرح ترافیک هر ساعتی که خواستند بتوانند از سقف خارج شوند و ما اعلام کردیم این مسأله قابل اجرا نیست چرا که امکان کنترل آن وجود ندارد و مادامی که نتوانیم مسیر تک تک خودرو‌ها را کنترل کنیم این موضوع نیز محقق نخواهد شد.

وی در مورد اینکه نرخ عوارض طرح ترافیک در سال ۹۹ چقدر خواهد بود گفت: به احتمال زیاد این نرخ ۲۱ درصد افزایش می‌یابد و از ۲۳ هزار تومان پایه به ۲۸ هزار تومان خواهد رسید و همه با این مسأله موافق هستند و کمیسیون‌های شورای شهر نیز نظرشان را مطرح کردند و رأی‌شان مثبت است.

سرپرست معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در سال جاری تردد خودرو‌ها در محدوده کاهش طرح ترافیک بیشتر شد و به دلیل اینکه نرخ عوارض آن ۵۰ درصد کمتر از نرخ عوارض طرح حلقه اول بود البته زمانی که طرح زوج و فرد اجرا می‌شد مردم باید صد درصد هزینه طرح ترافیک را پرداخت می‌کردند.

حجت گفت: این موضوع سبب شده بود که افزایش تردد در محدوده کاهش آلودگی هوا بیشتر باشد و برای همین امسال عوارض آن را بیشتر در نظر گرفتیم و آن را به ۶۶ درصد رسانده‌ایم.

پیروز حناچی شهردار تهران هم در مورد طرح ترافیک اعلام کرد: طرح ترافیک یک مسأله کارشناسی شده است، ولی هر موضوعی که سبب بهتر شدن و یا تأثیرگذاری بیشتر آن شود را می‌پذیریم و برای آن اقدام می‌کنیم، البته این مسأله با همکاری شورای ترافیک صورت می‌گیرد.
منبع: فارس
برچسب ها: طرح ترافیک ، شهرداری
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار