کنایه کرباسچی به روحانی: فقط در آستانه انتخابات؟!
کد خبر: 989002
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049He
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۸
غلامحسین کرباسچی در روزنامه سازندگی با اشاره به سخنان روحانی در مورد انتخابات، گرچه با اصل سخنان اعلام موافقت کرده، اما نوشته: «ملاحظاتی تکمیلی در این باره دارم. گمان می‌کنم این توقع از آقای روحانی نمی‌رود که فقط در آستانه انتخابات سخنرانی‌ای با چنین محتوایی داشته باشد، بلکه مردم توقع دارند در طول این مدت دولت زمینه‌های عملی و اجرایی شدن این سخنان را فراهم می‌کرد. به عنوان نمونه لایحه دولت درباره اصلاح قانون انتخابات از سوی خود دولت و حامیان آن در مجلس پیگیری می‌شد تا نقش احزاب در انتخابات تثبیت می‌شد و مسئولیت وزارت کشور در این زمینه بیش از همه نهاد‌ها بوده است.»

کرباسچی حتی برخی نهاد‌های داخل دولت را متهم به پرونده سازی می‌کند: «از سوی دیگر بسیاری از پرونده‌هایی (چه مالی و چه غیرمالی) که درباره آن‌ها اقدام می‌شود (چه در دستگاه‌های اجرایی و چه در دستگاه‌های نظارتی)، بعضاً ساخته و پرداخته خود نهاد‌های درون دولت است و خود مأموران دولت خیلی از این پرونده‌ها را تهیه کرده‌اند. در ارتباط با شورای نگهبان و دستگاه‌های قضایی این تمهیدات باید انجام می‌شد تا در شب انتخابات از آن برداشت به تقابل میان دولت و شورای نگهبان شود. چه آنکه خود این امر زمینه‌ای برای دلسرد کردن مردم خواهد بود. اینکه مسائل اختلافی به این شکل عمومی شده و آن را بین مردم بکشانیم اتفاقاً به دلسرد شدن بیشتر آن‌ها خواهد انجامید.»

او در پایان به کنایه نوشته که «در مثل مناقشه نیست. زنی تابستان از همسر مسن و ثروتمندش جدا شد و با جوانی فقیر ازدواج کرد، زمستان نیازمند شد از شوهر اولش کمی شیر خواست. پیرمرد گفت: «فی الصیف ضیعت اللبن»؛ یعنی همان تابستان که رفتی شیر را هم از بین بردی. مثل کسی است که موقعیت و فرصت‌های خوب را از دست می‌دهد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار