دستگاه‌های «ایکس‌ری» در داخل کشور تولید شد
کد خبر: 988942
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049Gg
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
تیم متخصص یک شرکت فناور در پارک علم و فناوری البرز جهاد دانشگاهی، موفق شد دستگاه‌های ایکس‌ری را در کشورمان طراحی و تولید کند.
به گزارش جوان آ‌نلاین به نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز جهاد دانشگاهی، امیرفخرالدین نیکوبین مدیر یک شرکت فناور در پارک علم و فناوری البرز جهاددانشگاهی با اعلام این خبر گفت: این شرکت در زمینه طراحی و تولید ژنراتور‌های ایکس‌ری و تولید دستگاه‌های پرتو تشخیصی پزشکی فعال است که از دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز کشور در بخش‌های مختلف است.

نیکوبین با اشاره به این که از سال ۱۳۹۷ در پارک علم و فناوری البرز پذیرش شدیم، خاطرنشان کرد: در مدتی که در پارک علم و فناوری البرز مستقر شدیم از حمایت‌های مدیران و کارشناسان به ویژه حمایت‌های ربانی ریاست این پارک بهره‌مند بودیم و راهنمایی‌های وی یکی از مشوق‌های اصلی ما در ادامه مسیر سخت کار و تولید بوده و هست.

۱۰۰۰۰ دستگاه ایکس‌ری در کشور مورد نیاز است

وی به سابقه فعالیت خود و تیمی خودشان در زمینه دستگاه‌های پرتو تشخیصی پزشکی اشاره کرد و گفت: ۲۷ سال سابقه و فعالیت در زمینه واردات این دستگاه‌ها وجود دارد، ولی با توجه به تحریم‌های ظالمانه از پنج سال پیش به تولید این دستگاه‌ها در داخل کشور پرداختیم.

وی از فعالیت ۵ نیروی متخصص در این واحد دانش‌بنیان خبر داد و اعلام کرد: بازار محصولات و تولیدات ما خود وزارت بهداشت و بخش‌های زیرمجموعه آن است و خوشبختانه پروانه و مجوز تولید را هم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان انرژی اتمی اخذ کرده ایم.

وی افزود: حدود ۱۰۰۰۰ دستگاه ایکس‌ری در کشور مورد نیاز است و ما با بضاعت فعلی که داریم تنها می‌توانیم در سال ۳۰ دستگاه تولید کنیم؛ لذا با توجه به اینکه صفر تا ۱۰۰ دستگاه را خودمان ساخته و تولید می‌کنیم، انتظار حمایت داریم تا به همه نیاز‌های کشور پاسخگو باشیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار